Ձեռք ու ոտք չունեցող պատանի բրիտանացին սկսել Է զբաղվել մարզական մենամարտերով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի Փերանֆորթ քաղաքի ութամյա բնակիչը, որը բոլոր վերջույթներից զրկվել Էր ավելի վաղ մինինգիտով հիվանդանալուց հետո, սկսել Է հաճախել մարզական մենամարտերի սեկցիա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Daily Mirror-ը՝ հրապարակելով վարժանքներից մեկի տեսագրությունը:
Մարշալ Ջենսոնը Համացանցում տեսել Է մարտական արվեստի մասին հոլովակներ եւ նրա մեջ ջիա-ջիթսը փորձելու բուռն ցանկություն Է առաջացել:
Մինչ այդ տղան, որն աշխատում Է ակտիվ կենսակերպ վարել, ֆուտբոլ Է խաղացել «Տոտենհեմ» ակումբի մարզիկների հետ: Դրա համար Մարշալն օգտագործել Է ոտքի պրոթեզներ: Ինչ վերաբերում Է մարզական մենամարտերին, ապա ջիա-ջիթսի պարապմունքներին Ջենսոնը հաճախում Է առանց պրոթեզների:
Հեռացված են երեխայի ձեռքերը (մինչեւ արմունկները) եւ ոտքերը (ծնկներից վերեւ): Սակայն հիվանդությունը չի ազդել նրա մտավոր ունակությունների վրա: Ինչպես պատմել Է Մարշալի հայրը, մարդիկ ընտանիքին կարեկցում են որդու հաշմանդամության պատճառով: «Բայց Մարշալը մեզ այնքան շատ բան Է տալիս: Նա երջանիկ Է, եւ ես շատ, շատ եմ հպարտանում նրանով»,-հայտարարել Է հայրը:

Юный британец без рук и ног занялся единоборствами
Восьмилетний житель британского города Перранпорт, лишившийся всех конечностей после перенесенного в младенчестве менингита, пошел в секцию единоборств. Об этом сообщает Daily Mirror, публикуя видеозапись одной из тренировок.
Маршалл Дженсон увидел в интернете ролики про боевые искусства и загорелся идеей попробовать джиу-джитсу,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
До этого мальчик, который старается вести активный образ жизни, поиграл в футбол со спортсменами из клуба «Тоттенхэм». Для этого Маршалл использовал ножные протезы. Что касается единоборств, то занятия по джиу-джитсу Дженсон посещает без протезов.
У ребенка ампутированы руки (до локтя) и ноги (выше колен). Однако перенесенная болезнь не повлияла на его умственные способности. Как рассказал отец Маршалла, окружающие сочувствуют семье из-за инвалидности сына. «Но Маршалл дает нам так много. Он счастлив, и я очень, очень горжусь им», — заявил мужчина.