«Արմենպրես»-ի և Սփյուռքի նախարարության կազմակերպած ցուցահանդեսը տեղափոխվել է Վոլգոգրադ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» հայկական լրատվական գործակալության և ՀՀ սփյուռքի նախարարության ջանքերով Ռուսաստանի Դաշնության Վոլգոգրադ քաղաքում սեպտեմբերի 27-ին բացվել է «Հայաստա՛ն, հավերժական իմ սեր» խորագիրը կրող լուսանկարների ցուցահանդեսը՝ նվիրված ՀՀ և ԼՂՀ անկախության 25-ամյա հոբելյաններին: Նույն ցուցահանդեսը, սակայն Աստրախան քաղաքում, բացվել էր սեպտեմբերի 24-ին:
Ցուցահանդեսը տեղեկատ­վու­թյուն է տրամադրում Հայաստանի Հանրա­պե­տու­թյան և ԼՂՀ ձեռքբերումների մասին ինչպես ար­տաքին քաղաքականության, այնպես էլ տնտեսու­թյան, գիտության, մշակույթի, ճարտարա­պետության, սպորտի և տուրիզմի բնագավառ­նե­րում։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ցուցադրությունն ունի 7 թեմատիկ բաժին՝ «Անկախությունը՝ բարձրա­գույն արժեք», «Դժվարին հաղթանակ», «Ազգային հերոսները», «Հիշում ենք և պահանջում», «Հույսի Հայաստան», «Հավատի Հայաստան. ուխտագնացություն առաջին քրիստոնյա երկիր», «ՀՀ Նա­խագահի հանդիպումները»: Ներկայացված է շուրջ 100 լուսանկար:

Photo exhibition organized by “Armenpress” and Diaspora Ministry moves to Volgograd
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. A photo exhibition dedicated to the 25th anniversary of the independence of the Republic of Armenia and Artsakh opened by the joint efforts of the Ministry of Diaspora of Armenia and “Armenpress” news agency in the Russian city Volgograd on September 27 headlined “Armenia, my eternal love”. The same exhibition had been opened in Astrakhan city on September 24.
The exhibition aims providing information about the achievements of Armenia during the independence years in the spheres of foreign policy, economy, science, culture, architecture, sport and tourism.
“Armenpress” reports the exhibition is comprised of 7 thematic sections: “Independence – a top value”, “The difficult victory”, “The national heroes”, “We remember and demand”, “Reliance of Armenia”, “Armenia – country of faith: pilgrimage to first Christian country”, “Meetings of the Armenian President”. Nearly 100 photos are exhibited.