«Արմենպրես»-ի և Սփյուռքի նախարարության կազմակերպած ցուցահանդեսը տեղափոխվել է Վոլգոգրադ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» հայկական լրատվական գործակալության և ՀՀ սփյուռքի նախարարության ջանքերով Ռուսաստանի Դաշնության Վոլգոգրադ քաղաքում սեպտեմբերի 27-ին բացվել է «Հայաստա՛ն, հավերժական իմ սեր» խորագիրը կրող լուսանկարների ցուցահանդեսը՝ նվիրված ՀՀ և ԼՂՀ անկախության 25-ամյա հոբելյաններին: Նույն ցուցահանդեսը, սակայն Աստրախան քաղաքում, բացվել էր սեպտեմբերի 24-ին:
Ցուցահանդեսը տեղեկատ­վու­թյուն է տրամադրում Հայաստանի Հանրա­պե­տու­թյան և ԼՂՀ ձեռքբերումների մասին ինչպես ար­տաքին քաղաքականության, այնպես էլ տնտեսու­թյան, գիտության, մշակույթի, ճարտարա­պետության, սպորտի և տուրիզմի բնագավառ­նե­րում։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ցուցադրությունն ունի 7 թեմատիկ բաժին՝ «Անկախությունը՝ բարձրա­գույն արժեք», «Դժվարին հաղթանակ», «Ազգային հերոսները», «Հիշում ենք և պահանջում», «Հույսի Հայաստան», «Հավատի Հայաստան. ուխտագնացություն առաջին քրիստոնյա երկիր», «ՀՀ Նա­խագահի հանդիպումները»: Ներկայացված է շուրջ 100 լուսանկար:

Организованная ИА «Арменпресс» и министерством диаспоры фотовыставка переехала в Волгоград
Усилиями министерства диаспоры Армении и информационного агентства «Арменпресс» в городе Волгограде (РФ) 27 сентября открылась фотовыставка «Армения, моя вечная любовь», посвященная 25-летнему юбилею Независимости Республики Армения и Нагорно-Карабахской Республики. Та же выставка была представлена в Астрахани с 24 сентября.
Цель выставки – предоставить информацию о достижениях Армении в годы независимости в сферах внешней политики, науки, культуры, архитектуры, спорта, туризма.
Выставка состоит из 7 тематических разделов: «Независимость – высшая ценность», «Трудная победа», «Национальные герои», «Помним и требуем», «Армения надежды», «Армения веры: паломничество в первую христианскую страну», «Встречи президента Республики Армения».
На выставке представлено около 100 фотографий. Планируется в октябре представить эту выставку в Краснодаре.