Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իտալիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 24-ին  ցավակցական հեռագիր է հղել Իտալիայի Հանրապետության Նախագահ Սերջիո Մատարելլային՝ Իտալիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ, որը տասնյակ մարդկային զոհերի և ավերածությունների պատճառ է դարձել:
«Խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների և տուժածների ընտանիքներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու կորով: Աղոթում ենք վիրավորների առողջության համար և ցանկանում նրանց շուտափույթ ապաքինում:
Վստահ եմ, որ Իտալիայի իշխանությունների հետևողական ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի հնարավորինս արագ վերացնել աղետի հետևանքները:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Италии
Президент  Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Италии Серджио Маттарелло в связи с разрушительным землетрясением, повлекшим человеческие жертвы и разрушения.
"Выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вам и семьям погибших и пострадавших, желаю мужества и силы духа. Молимся за здоровье пострадавших и желаем им скорейшего выздоровления.
Уверен, что благодаря последовательным усилиям властей Италии удастся по возможности скорее ликвидировать последствия разгула стихии.
Наши сердца и мысли - с дружественным народом Италии", - говорится в соболезновании главы армянского государства.