Նեպալում տեղատարափ անձրեւների հետեւանքներից զոհվածների թիվը հասել Է 54-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նեպալում սաստիկ տեղատարափ անձրեւների հարուցած հեղեղումների եւ սողանքների զոհերի թիվն աճել Է մինչեւ 54, հաղորդել Է Associated Press գործակալությունը: Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 33 զոհվածների մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նշվում Է, որ իշխանությունները շարունակում են 20 անհայտ կորածների որոնումները: Գետերի ափերին գտնվող բնակավայրերի հարյուրավոր բնակիչներ հարկադրված են եղել լքելու իրենց տները:
Ինչպես հայտարարել Է երկրի ներքգործնախարարությունը, փրկարարական աշխատանքներ են իրականացվում երկրի 14 օկրուգներում: Իշխանությունները հեղեղված շրջաններ պարեն են հասցնում ուղղաթիռներով: Փրկարարական աշխատանքներում ներգրավվել Է բանակը:
Հուլիսի լույս 26-ի գիշերը տեղատարափ անձրեւների հետեւանքով սողանքներ եւ հեղեղումներ են տեղի ունեցել երկրի՝ միանգամից մի քանի շրջաններում: Տուժած շրջաններում ընտանիքները հարկադրված են լքելու իրենց տները, գետերի ափերին տասնյակ շինություններ գտնվում են քանդվելու սպառնալիքի տակ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число погибших от последствий ливней в Непале достигло 54 человек
Число жертв наводнений и оползней, вызванных сильными ливнями в Непале, возросло до 54 человек, передает агентство Ассошиэйтед Пресс.
Ранее сообщалось о 33 погибших.
Отмечается, что власти продолжают поиски 20 пропавших без вести. Сотни жителей населенных пунктов, расположенных на берегу рек, были вынуждены покинуть свои дома.
Как заявил представитель МВД страны, спасательные операции проводятся в 14 округах страны. Власти доставляют продовольствие в затопленные районы на вертолетах. К спасательным работам привлечена армия,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Сход оползней и наводнения в результате проливных дождей в ночь на вторник произошли сразу в нескольких районах страны. Семьи вынуждены покидать свои дома в пострадавших районах, десятки строений на берегах рек находятся под угрозой разрушения. Местные правоохранительные органы были направлены в охваченные наводнениями районы для оказания помощи пострадавшим.