Արեգ Կյուրեղյանի հեռախոսահամարը Վալերի Օսիպյանի մոտ գտնվելու լուրը ապատեղեկատվություն է. Աշոտ Ահարոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը հերքել է մամուլում տարածածված տեղեկատվությունը, թե Արեգ Կյուրեղյանի հեռախոսահամարը գտնվում է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի մոտ:
«Լրահոսում տեղեկատվություն է տարածվել, թե զինված խմբի անդամներին զանգելու փորձի ժամանակ ճշտել են, որ Արեգ Կյուրեղյանի հեռախոսահամարը գտնվում է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի մոտ: Հայտնում ենք, որ լուրը բացարձակ ապատեղեկատվություն է: Իրականում զանգն արվել է Վալերի Օսիպյանի հեռախոսահամարին, որն արդեն 15 տարի նրա մոտ է և հայտնի է լրագրողներին: Կրկին կոչ ենք անում ճշտել յուրաքանչյուր լուր ու զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գեյսբուքյան իր էջում գրել է Ահարոնյանը:

Reports on Deputy Chief Osipyan possessing gunman A. Kyureghyan’s phone number are
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. Ashot Aharonyan, head of the Public Relations and Press Department of the Police denies media reports as if Deputy Chief of Yerevan Police Department Valery Osipyan possesses the phone number of one of the gunmen Areg Kyureghyan.
“Information has been spread by the media as if during the attempt to contact the gunmen, it was clarified that Deputy Chief of Yerevan Police Department Valery Osipyan possesses the phone number of Areg Kyureghyan. We inform that this news is an absolute disinformation. In reality the phone call has been made to Valery Osipyan’s number, which he possesses for 15 years and is well known to reporters. Once again we urge to clarify each information and refrain from spreading disinformation”, Aharonyan wrote on Facebook.