Վիկ Դարչինյանը Ստեփանակերտից կոչ է անում հայերին արձակուրդներն անցկացնել Արցախում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ/ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, WBA, WBC և IBF վարկածներով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճած Վիկ (Վախթանգ) Դարչինյանը, ով այս օրերին գտնվում է Արցախում, կոչ է արել հայերին արձակուրդներն անցկացնել Արցախում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Դարչինյանը նշեց, որ շուրջ երկու տասնամյակ է ինչ Ստեփանակերտում չի եղել և շատ ուրախ է, որ հնարավորություն է ընձեռնվել Արցախ այցելելու և հաճելի ժամանակ անցկացնելու: «Ինձ ընդունել է Արցախի նախագահը, վարչապետը. շատ ջերմ հանդիպումներ են եղել, շատ շնորհակալ եմ: Պատրաստվում եմ նաև դիրքեր գնալ, հանդիպել մեր զինվորների հետ, քաջալերել նրանց»,- ասաց Դարչինյանը և հավելեց, որ շատ տպավորված է արցախյան այցելությամբ:
«Իրոք, հրաշք տեղ է, անհնար է չհիանալ Արցախի բնությամբ, տեսարժան վայրերով: Ու քանի որ ամառային արձակուրդների շրջանն է բացվում, ուզում եմ կոչ անել մեր բոլոր հայրենակիցներին իրենց արձակուրդների մի մասն անպայման անցկացնել Արցախում: Բացի այն, որ լիարժեք կհանգստանան ու հաճույք կստանան, դրանով նաև թշնամուն ցույց կտան, թե ովքեր են Արցախի իրական տերերը»,- ասաց Դարչինյանը:
Այն հարցին, թե մոտակա ժամանակներս կա պլանավորված մենամարտ, Դարչինյանը պատասխանեց, որ հուլիսին աշխարհի չեմպիոնի համար մենամարտ ունի: «Արցախի այցից հետո մեկնելու եմ ԱՄՆ՝ շարունակելու մենամարտի համար նախապատրաստական պարապմունքները»,- ասել է հայ բռնցքամարտիկը:

Vic Darchinyan calls Armenians to spend summer holidays in Nagorno Karabakh
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS/ARTSAKHPRESS. Armenian prominent boxer Vic “Vakhtang” Darchinyan, who is currently in the NKR, calls Armenians to spend their summer holidays in the Nagorno Karabakh.
In an interview with “Artsakhpress”, Darchinyan said it is nearly two decades he did not visit Stepanakert and is very happy that he had a chance to visit the Nagorno Karabakh and spent good time there. “I met the NKR President, the Prime Minister, I am very grateful for their warm reception. I am going to visit also the Armenian positions, will meet our soldiers and encourage them”, Darchunyan said and stated that he is very impressed by the visit to the NKR.
“It is really a wonderful place, it is impossible not to admire the NKR nature and its wonderful places. Since summer holidays are coming, I would like to call all our compatriots to spend their vacations in the Nagorno Karabakh. They will have a full relax and will enjoy their time here, as well as they will show Azerbaijanis who are the real owners of the Nagorno Karabakh”, Darchinyan stated.
To the question whether he has a planned bout in the nearest future, Darchinyan said he has a bout for the World Cahmpionship in July. “After visiting the Nagorno Karabakh I will depart for the US to prepare for the bout”, he stated.
Vakhtang "Vic" Darchinyan is an Armenian professional boxer and former three-division world champion, having won eight titles in three different weight classes. He has held the IBF flyweight title, as well as the undisputed WBA, WBC and IBF super flyweight titles. He has also captured a record four IBO titles in three weight classes.