Շարմազանովն անդրադարձել է Արմեն Աշոտյանի պաշտոնանկության մասին լուրերին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը չմեկնաբանեց ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի պաշտոնանկության մասին լուրերը: ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը Շարմազանովը նշեց, որ Արմեն Աշոտյանն արդեն հարցազրույց տվել է ու իր ասելիքն ասել է, ինչին ինքն ավելացնելու բան չունի:
«Կարող եմ ասել, որ մեր կուսակցական գործընկերները շարունակելու են իրենց գործունեությունը՝ մեկը մի ոլորտում, մյուսը՝ կուսակցական ոլորտում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Շարմազանովը:
Հարցին, թե բացառո՞ւմ է Աշոտյանի պաշտոնանկությունը, Շարմազանովը պատասխանեց, «Եթե Աշոտյանը չի բացառել, ես ինչի՞ համար պետք է բացառեմ»:
Դիտարկմանը, թե նիստից առաջ Արմեն Աշոտյանը լրագրողներին ասել է, որ նրանց հարցերին կպատասխանի Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀԿ խոսնակն այսպես արձագանքեց. «Ես շատ բարձր եմ գնահատում պարոն Աշոտյանին, որ ինձ հանձնարարականներ է տալիս, բայց ինձ հանձնարարականներ տալիս է միայն կուսակցության նախագահը: Եվ կարող եմ ձեզ ասել, որ մենք ունենք նախնական համաձայնություն: Ես արդեն ասել եմ, որ նախնական համաձայնությունը դա վերջնական համաձայնություն չէ»:

YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS.  National Assembly Vice President, RPA spokesperson Eduard Sharmazanov did not comment on the rumors of the dismissal of the Minister of Education and Science of Armenia Armen Ashotyan. After the RPA Executive Body session Sharmazanov mentioned that Armen Ashotyan has already been interviewed and told everything, and he has nothing to add.
“I can only say that our party colleagues will continue their activities: some of them will work in some spheres, others will engage in party activities”, “Armenpress” reports, Sharmazanov stated.
To the question if he rules out the possibility of Ashotyan’s dismissal, Sharmazanov answered, “If Ashotyan has not ruled out, why should I do that?”
In answer to the remark of the journalists that Armen Ashotyan had told the journalists before the session that Eduard Sharmazanov will answer their questions, RPA spokesperson answered, “I highly appreciate Armen Ahotyan for giving me assignments, but the president of the party is the only one who gives me assignments. I can tell you that we have preliminary agreement. I have already told you that a preliminary agreement is not a final agreement”.