Անցած գիշեր նկատվել է հրադադարի խախտումների նվազում. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումները նոյեմբերի 26-ին և լույս 27-ի գիշերն անհամեմատ նվազել են: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. Ceasefire regime violations by the adversary rather reduced on November 26 and during the night of November 27.  As the Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress”, the rival violated the ceasefire regime for over 20 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies, firing 300 shots towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber during the abovementioned period.
The frontier troops of the Defense Army generally remained committed to ceasefire regime and continued carrying out their military duty.