Սերժ Սարգսյանը և Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին առաջացած իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են Դուշանբեում կայացած ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանում ընդունված որոշումների կատարման ընթացքին և Կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնայնություններին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ Նախագահը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել են Կազմակերպության հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման հարցերին:
Սերժ Սարգսյանը և Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկել են վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում հրադադարի խախտման հետևանքով առաջացած իրավիճակը:

Serzh Sargsyan and Nikolay Bordyuzha discuss tension on Armenia-Azerbaijan border
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia, Serzh Sargsyan, received the Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha on October 3.
As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Mass Media of the President’s Staff of the Republic of Armenia, the interlocutors discussed issues concerning the implementation process of the decisions made during CSTO Collective Security Council session in Dushanbe, as well as priorities of Armenia’s presidency of the Organization.
Armenian President and CSTO Secretary General touched upon the issues of security maintenance in the Caucasian region of the Collective Security Organization.
Serzh Sargsyan and Nikolay Bordyuzha discussed the situation caused by the ceasefire violation on Armenia-Azerbaijan border and on the contact line of Karabakh-Azerbaijan opposing armies.