Բարաք Օբաման Ալյասկայում ժողովրդական պար Է կատարել տեղի դպրոցականների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման Ալյասկա կատարած իր եռօրյա այցի վերջին օրը տեղի ժողովրդական պար Է կատարել, հաղորդում Է Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ABC News-ին:
Պետության ղեկավարը Դիլինգհեմ քաղաքի դպրոցներից մեկում բեմ Է բարձրացել եւ աշակերտների հետ միասին հանդիսականներին ցույց տվել մի քանի ոչ բարդ շարժումներ:
«Ես փորձ Էի անում»,-հայտարարել Է պետության ղեկավարը:
Ինչպես գրում Է ABC News-ը, Օբաման գովել Է տեղի խոհանոցը, նրան հատկապես դուր Է եկել ձկով պատրաստված ճաշատեսակները: «Դա իսկապես շատ համեղ Էր»,-նշել Է նախագահը: Նա նաեւ հայտնել Է, որ մտադիր Է վերադառնալ Ալյասկա՝ արդեն կնոջ՝ Միշել Օբամայի եւ երկու դուստրերի՝ Մալիայի եւ Սաշայի հետ: Պետության ղեկավարը խոստովանել Է, թե երջանիկ Է, որ գտնվում Է Ալյասկայում:

Барак Обама исполнил народный танец
В последний день своего трехдневного визита на Аляску президент США Барак Обама исполнил местный народный танец, сообщает ABC News.
Глава государства вышел на импровизированную сцену в одной из школ города Диллингхем и вместе с учениками показал зрителям несколько несложных движений, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru .
«Я репетировал», — заявил глава государства.
Как пишет ABC News, Обама похвалил местную кухню, особенно ему понравились блюда из рыбы. «Это было действительно очень вкусно», — отметил президент. Он также сообщил, что намерен вернуться на Аляску еще раз — уже с супругой, Мишель Обамой, и их двумя дочерьми, Малией и Сашей. Глава государства признался, что счастлив побывать на Аляске.