Կյանքից հեռացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վարդուհի Խաչատրյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Oգոստոսի 23-ին 88 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վարդուհի Խաչատրյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Վարդուհի Խաչատրյանի մահվան կապակցությամբ կստեղծվի թաղման կառավարական հանձնաժողով:
Վարդուհի Խաչատրյանը ծնվել է 1927 թվականին, Գյումրիում։ 18 տարեկանում տեղափոխվել է Երևան։ 1945-1948 թվականներին սովորել Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան երաժշտական ուսումնարանի վոկալի բաժնում, 1949-1951թվականներին՝ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում։ Դասավանդել է, եղել է պրոֆեսոր։ Համերգներով է հանդես եկել աշխարհի տարբեր երկրներում, արժանացել մի շարք մրցանակների, պատվոգրերի:

People's Artist of Republic of Armenia Varduhi Khachatryan passed away
YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. August 23 at the age of 88 People's Artist of the Republic of Armenia Varduhi Khachatryan passed away. Armenpress was informed from the Public Relations Department of the Ministry of Culture of the Republic of Armenia that a funeral committee will be created on the occasion of Varduhi Khachatryan’s death.
Varduhi Khachatryan was born in Gyumri, 1927. She moved to Yerevan at the age of 18. She studied in the vocal department of State Musical College after "Romanos Melikyan" in 1945-1948 and in Yerevan State Musical Conservatory after Komitas in 1949-1951. She taught music and was a professor. She had concerts in different countries and was awarded numerous prizes, certificates.