Կոնգրեսը պետք է մերժի Իրանի հետ համաձայնագիրը. Ջեբ Բուշ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոնգրեսը պետք է մերժի Իրանի հետ համաձայնագիրը, որը չեղարկում է նրա նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել է Ջեբ Բուշը:
Նա օգոստոսի 11-ին Ռոնալդ Ռեյգանի Նախագահական գրադարանում հանդես է եկել իր առաջին արտաքին քաղաքական ճառով այն բանից հետո, երբ հունիսի 15-ին պայքարի մեջ մտավ 2016 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցությունից թեկնածու ընտրվելու համար:
«Մենք պետք է կանգնեցնենք Իրանի հետ գործարքը: Իսկ եթե Կոնգրեսը դա չանի, ապա այդ խնդիրը կծառանա նոր նախագահի առջեւ: Եթե ես զբաղեցնեմ ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնը, ապա իմ պլաններում կլինի անհապաղ սկսել այդ գործընթացը»,- հավելել է Բուշը, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Jeb Bush: Congress should reject the deal with Iran
YEREVAN, AUGUST 12, ARMENPRESS. Jeb Bush has declared that the Congress of the United States of America should reject the nuclear deal lifting the sanctions on Iran. Armenpress informs the aforementioned citing tampabay.com. Jeb Bush has stated his foreign policy speech given at the Reagan Library in California, on August 11.
“If the Congress does not reject this deal, then the damage must be undone by the next president – and it will be my intention to begin that process immediately. Knowing what has gone wrong, however, is not the same as knowing how to set it right.” He added.
This is his first foreign policy speech after he declared he was running for president in the United States presidential election, 2016.