Վրաստանը կշարունակի ՌԴ-ի հետ հակամարտության լուծման քաղաքականությունը. ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ-ի հետ հակամարտությունը լուծելու եւ առեւտրական-հումանիտար հարաբերությունները վերականգնելու համար Վրաստանը վերջին ժամանակներս զգալի քայլեր Է արել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Վրաստանի ԱԳ նախարարության հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել Է օգոստոսյան պատերազմի 7-րդ տարելիցի կապակցությամբ:
«Վրաստանի կառավարությունը մի շարք կարեւոր քայլեր Է արել Ռուսաստանի հետ հակամարտությունը թուլացնելու նպատակով, ինչի արդյունքում երկու պետությունների միջեւ սկսվել Է առեւտրական, մշակութային եւ հումանիտար հարաբերությունների վերականգնումը: Վրաստանի կառավարությունն այսուհետեւ Էլ կշարունակի Մոսկվայի հետ ապաԷսկալացման քաղաքականության իրականացումը»,-ասված Է ԱԳ նախարարության օգոստոսի 7-ի հաղորդագրության մեջ:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունում նշել են, որ Վրաստանը կշարունակի դիվանագիտական ու քաղաքական բոլոր լծակների օգտագործումը հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար, հաղորդել Է Sputnik-ը:

MFA: Georgia to continue policy of settling conflict with RF
YEREVAN, AUGUST 7, ARMENPRESS. Georgia has taken significant steps aimed to settle the conflict with the RF and reestablish trade and humanitarian relations recently. “Armenpress” reports that the press release of the Foreign Ministry of Georgia, which was published on the occasion of the 7th anniversary of the August war, informs about this.
“Georgia has taken a number of important steps to mitigate the conflict with Russia, as a result of which trade, cultural and humanitarian relations started to recover between the two countries. Georgian Government will continue the policy of de-escalation policy with Moscow”, is said in the August 7 press release of the MFA.
Sputnik reported that the Foreign Ministry has mentioned that Georgia will continue using all diplomatic and political levers to settle the conflict peacefully.