Արտարժույթները, բացի ռուբլուց, թանկացել են
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` հուլիսի 27-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 0.05 դրամով` կազմելով477.90 դրամ: Եվրոյիփոխարժեքն աճել է 6.69 դրամով և կազմել529.27 դրամ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի մամուլի ևհասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.18 դրամովև կազմել 8.03 դրամ։ Բրիտանական ֆունտիփոխարժեքն աճել է 2.09 դրամով և կազմել741.56 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հուլիսի 27-ին կազմել է 16 հազար 606.32 դրամ, արծաթի գինը՝222.64 դրամ, պլատինի գինը՝ 15 հազար 42.18 դրամ:

Except rubble, foreign currencies rise
YEREVAN, JULY 27, ARMENPRESS. According to the exchange rates publicized by the Central Bank of the Republic of Armenia, the USD increased by 0.05 drams on July 27, fixing at 477.90 drams. Euro rose by 6.69 drams fixing at 529.27 drams.  As “Armenpress” was informed from the Public Relations Service of the Central Bank of the Republic of Armenia, the Russian rubble decreased by 0.18 drams fixing at 8.03 drams. The British pound increased by 2.09 drams fixing at 741.56 drams.
Based on the prices fixed for precious metals, the price of one gram of gold was AMD16 thousand 606.32 on July 27, the price of silver was AMD 222.64 and the price of platinum was AMD 175thousand 42.18.