Հաղթանակի 70-ամյակի առթիվ ՌԴ-ում արդեն 33 հազար մարդու համաներում Է հայտարարվել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հաղթանակի 70-ամյակի առթիվ Ռուսաստանում արդեն 33 հազար մարդու համաներում Է հայտարարվել: Այդ մասին հայտնել Է Պատիժների կատարման համերկրային ծառայության փոխտնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վալերի Մաքսիմենկոն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Համաներման մասին որոշումն ընդունելու ամսաթվից ի վեր ազատ Է արձակվել 33 հազար 604 մարդ, կալանավորման վայրերից անմիջականորեն ազատ Է արձակվել ավելի քան 5 հազար մարդ»,-ասել Է նա:
Մաքսիմենկոն ճշտել Է, որ համաներման արժանացածների թվում 4 հազարից ավելին դատապարտված են եղել ազատազրկման, այդ թվում՝ Հայրենիքի պաշտպանության մարտական գործողություններին մասնակցած 20 մարդ, որոնք պահվում Էին ուղղիչ գաղութներում:

Под амнистию к 70-летию Победы попали уже более 33 тыс. человек
Под амнистию к 70-летию Победы попали уже более 33 тыс. человек, сообщил временно исполняющий полномочия замдиректора ФСИН Валерий Максименко.
"С даты принятия постановления об амнистии освобождено 33604 человека, непосредственно из мест заключения освобождены более 5 тысяч человек", - сказал он.
Максименко уточнил, что среди амнистированных более 4 тысяч человек были осуждены к лишению свободы, в том числе 20 человек, участвовавших в боевых действиях по защите Отечества, содержавшихся в исправительных колониях.