Լոս Անջելեսի քաղխորհուրդը գումար կհատկացնի Ցեղասպանության տարելիցի նախագծերի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը որոշում է կայացրել գումար հատկացնել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների ու նախագծերի համար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է «Ասպարեզ» պարբերականը:
Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը որոշել է 1.7 միլիոն ԱՄՆ դոլար հատկացնել արվեստի բնագավառում տարատեսակ նախագծեր իրականացնելու համար: Դրանց շարքին են դասվել նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված և հայաշատ համայնքում իրականացվելիք հանրային արվեստի ստեղծագործությունների ծրագրերը:
Հատկացվելիք գումարով վերանորոգվելու են նաև մի շարք որմնանկարներ, իսկ հարավային Լոս Անջելեսի Սենթրըլ պողոտայի վրա արվեստի գործեր են տեղադրվելու:

Городской совет Лос-Анджелеса выделит финансы на проекты, посвященные годовщине Геноцида
Городской совет Лос-Анджелеса принял решение выделить финансы на проекты, посвященные годовщине Геноцида армян. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета «Аспарез».
Городской совет Лос-Анджелеса принял решение выделить 1.7 миллиона долларов на осуществление ряда проектов. В их число вошли также культурные программы, посвященные столетию Геноцида, которые будут проведены в армянонаселенных районах города.
На выделенные суммы будут отреставрированы некоторые фрески, а на Центральном проспекте Лос-Анджелеса будут установлены произведения искусства.