«Սարի թեյի» նոր տեսականին արդեն Հայաստանի մանրածախ շուկայում է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սարի թեյի» նոր տեսականին արդեն կա Հայաստանի մանրածախ շուկայում: Ավանդական բարձր որակից բացի, նոր տեսականին աչքի է ընկնում տուփերի յուրօրինակ ձեւավորմամբ: «Նոր տուփերի դիզայնը հատուկ արված է հուշանվերի տրամաբանությամբ: Աշխարհի շատ երկրներում ընդունված է այցելուներին, հյուրերին, զբոսաշրջիկներին թեյ նվիրել: Նման փորձ մենք նախկինից ունենք, երբ ներգնա որոշ տուրօպերատորներ թեյի հավաքածու են պատվիրել մեզ մոտ, իրենց հաճախորդներին նվիրելու համար»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշել է ընկերության հիմնադիր Գեւորգ Աբրահամյանը:
Գերմանիայի Նյուրնբերգ քաղաքում փետրվարին Bio Fach 2013 օրգանիկ արտադրանքի համաշխարհային ցուցահանդեսին, առաջին անգամ ներկայացվել է «Սարի թեյ» ապրանքանիշի նոր տեսականին, նոր դիզայնով:
Ապրանքանիշը, ի թիվս հայկական մի քանի այլ ապրանքանիշների, համաշխարհային հեղինակավոր ցուցահանդեսին մասնակցել է ԱՄՆ ՄԶԳ Ձեռնարկությունների զարգացման եւ շուկայի մրցունակության ծրագրի, ինչպես նաեւ «Էկոգլոբ» ընկերության աջակցությամբ: Նույն կազմակերպությունների աջակցությամբ էլ «Սարի թեյ» ապրանքանիշի երեք տեսակ ստացել է եվրոպական կարգի օրգանիկ սննդի սերտիֆիկատ:

Новый ассортимент «Сари тей» или «Горного чая» уже появился в Армении в розничной продаже
На прилавках магазинов Армении появились новые виды «Сари тей» - «Горного чая».  Кроме традиционно высокого качества, этот ассортимент отличается и особой «подарочной» упаковкой. «Мы специально создали подобный дизайн упаковки: во многих странах мира принято дарить чай в качестве подарка. сувенира гостям, туристам. У нас уже был опыт подобного рода, когда некоторые туроператоры заказывали нам «чайные коллекции», чтобы подарить своим клиентам», - сказал, как сообщает Арменпресс, основатель компании «Сари тей» Геворг Абрамян.
Новый ассортимент армянского чая под маркой «Сари тей» и с новым дизайном был впервые представлен на Всемирной выставке органинических продуктов Bio Fach, состоявшейся в 2013 году в Нюрнберге (Германия).
Этот бренд, в числе других армянских брендов, участвовал в этой престижной выставке в рамках программы Агентства международного развития США «Развитие предприятий и конкуренция рынка», а также при содействии компании «Экоглоб».
При содействии той же компании три сорта «Сари тей» получили европейские сертификаты органического продукта.