Երեւանում կանցկացվի Ռուս-հայկական արդյունաբերական հոբելյանական հինգերորդ ցուցահանդեսը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուս-հայկական արդյունաբերական 5-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսը կմեկնարկի հոկտեմբերի 24-ին, Երեւանում: ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճի նախասրահում կազմակերպվելիք ցուցահանդեսն ունենալու է թեմատիկ բաժանումներ` էներգետիկայի, մետաղագործության, տրանսպորտի եւ լոգիստիկայի, երկրաբանության, քիմիական արդյունաբերության, հեռահաղորդակցության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Expo-Russia- Armenia-ի կազմկոմիտեից, ցուցահանդեսի շրջանակներում մի շարք նախարարություններում կանցկացվեն կլոր սեղաններ, ինչպես նաև նպատակային հանդիպումներ` Ռուսաստանի հետ ավանդաբար համագործակցող  հայաստանյան ընկերությունների և գիտահետազոտական հաստատությունների հետ:
Ցուցահանդեսն անցկացվում է Ռուսաստանի Դաշնության Պետական ​​Դումայի, Առեւտրաարդյունաբերական պալատի, Արտաքին գործերի եւ ճյուղային նախարարությունների, ՀՀ կառավարության, Ազգային ժողովի, Հայաստանում Ռուսաստանի և Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունների եւ առեւտրային առաքելությունների, Հայաստանի միջազգային ասոցիացիայի խաղաղության հիմնադրամների, երկու երկների գործարար համայնքների աջակցությամբ: Այս տարի ցուցահանդեսը կանցկացվի հոկտեմբերի 24-26-ը:
Expo-Russia- Armenia ցուցահանդեսին նախորդ չորս տարիներին մասնակցել են Հայաստանի և Ռուսաստանի մոտ 500 ընկերություններ:

Russian – Armenian fifth anniversary industrial exhibition will take place in Yerevan
YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. Russian – Armenian fifth industrial exhibition will start in October 24 in Yerevan. Exhibition, which will take place in the front hall of Meeting Hall of the Government of Republic of Armenia, will have thematic divisions, such as energetic, metallurgy, transport and logistics, geology, chemical industry, communications, IT.
As Expo-Russia-Armenia organizational committee informed ‘’Armenpress’’, round table discussions will be held in a number of ministries, as well as meetings with Armenian companies, that continuously cooperate with Russia and scientific institutions.
Exhibition will take place due to State Duma of Russian Federation, Chamber of Trade and Industry, Ministry of Foreign Affairs and other branch ministries, Government of Republic of Armenia, National Assembly, Russian Embassy in Armenia and Armenian Embassy in Russia and trade missions, Peace Foundation of Armenian International Association, business circles of both countries. This year exhibition will be held in October 24-26.
About 500 Armenian and Russian companies participated in Expo-Russia -Armenia exhibition in previous 4 years.