Քննարկվել են հայ-կանադական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը հունվարի 16-ին հանդիպել է Կանադայի Ներգաղթի եւ Քաղաքացիության հարցերով նախարար Ջեյսըն Քենիի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են հայ-կանադական հարաբերությունների տարբեր ասպեկտները, կանադահայ համայնքի դրական դերը միջպետական հարաբերություններում: Քննարկվել է նաև հայ-կանադական բարեկամության զարգացման հեռանկարները: Նախարար Քենիի խնդրանքով ՀՀ դեսպանը ներկայացրել է Հայաստանի մոտեցումները տաարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ, ԼՂ հիմնահարցի շուրջ ընթացող բանակցությունների ընթացքը, Հայաստանի ներկա տնտեսական իրավիճակը:
Նախարար Ջեյսըն Քենին իր համակրանքն է հայտնել կանադահայ համայնքի, ինչպես նաև առհասարակ, հայ ժողովրդի և նրա մշակութային ժառանգության վերաբերյալ:

YEREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS: Armenian Ambassador to Canada Armen Yeganyan met January 16 with Canadian Minister of Citizenship and Immigration Jason Kenney. The interlocutors discussed different aspects of Armenian-Canadian relations, referred to the positive role of the Canadian-Armenian community in interstate relations, press service of Armenian Foreign Affairs Ministry told Armenpress.
With Minister Jason Kenney's inquiry, the Armenian Ambassador presented Armenia's position on regional issues, the process of the talks over NK issue, and the current economic situation of Armenia.
Minister James Kenney expressed his respect toward the Canadian-Armenian community, Armenian people and their cultural heritage in general.