Հայաստանում բացվել է «Մարիոթ» ընտանիքի 4-րդ հյուրանոցային համալիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում բացվել է Courtyard by Marriott հյուրանոցային համալիրը` պրոֆեսիոնալ սպասարկում և նոր հեռանկարներ առաջարկելով Հայաստանի զբոսաշրջությանն ու հյուրանոցային ոլորտին։
«Արմենպրես»-ը նոր հյուրանոցային համալիրի բացման, նրա կողմից տրամադրվող ծառայությունների, աշխատակիցների ընտրության գործընթացի, հյուրանոցի յուրահատկությունների և այլ հարցերի շուրջ զրուցել է Courtyard by Marriott հյուրանոցի գլխավոր տնօրեն Թոմաշ Վեսելիի հետ։
Tomas_Vesely_Marriott_Interview_2.jpg (935 KB)
-Պարոն Վեսելի, Երևանում Courtyard by Marriott հյուրանոցի բացումը ապրիլի սկզբին էր: Վստահ եմ, որ մարդիկ կցանկանան ավելի շատ մանրամասներ իմանալ այն մասին, թե ի՞նչ հյուրանոցային համալիրի մասին է խոսքը, ինչու՞ է ընտրվել հենց Երևան քաղաքը և ի՞նչ ծառայություններ է հյուրանոցը մատուցում իր հյուրերին:
-Courtyard by Marriott ապրանքանիշը, ոգեշնչված լինելով գերազանցության ձգտմամբ, ունի ավելի քան 1285 ներկայացուցչություն աշխարհի 60 երկրներում, ինչը նրան շուկայում դարձնում է ամենամեծ և ամենանշանավոր ապրանքանիշերից մեկը: Courtyard by Marriott-ը ձգտում է ընդլայնել իր հյուրերի հնարավորություններն՝ ապահովելով նրանց կարիքների բավարարումը՝ անկախ նրանց ճանապարհորդության նպատակից: Այս հանձնառությունը տարածվում է որակյալ ծառայությունների և կացության տրամադրման սահմաններից դուրս՝ ընդգրկելով գործնական ճանապարհորդության բոլոր կողմերը: Օրինակ, բիզնես գործունեություն իրականացնելու կարիք ունեցող հյուրերի համար մենք առաջարկում ենք հատուկ տարածքներ, որտեղ իրենք կարող են ծավալել իրենց աշխատանքային գործունեությունը: Սա վկայում է Courtyard-ի փորձառության մասին: Մանրամասնորեն ու խորությամբ մտածված և ձևավորված մեր հյուրանոցային համարները՝ հագեցած շքեղ անկողնային պարագաներով և հարմարավետ աշխատանքային տարածքներով, ստեղծում են հանգստի և նոր լիցքեր ստանալու հարմարավետ միջավայր։ Հյուրերը իրենց կացության ընթացքում կարող են աշխատանքից հեշտությամբ անցում կատարել հանգստի՝ պահպանելով արդյունավետությունն ու առույգությունը։ Courtyard-ը նաև հպարտ է, որ Marriott International-ի Marriott Bonvoy® համաշխարհային լոյալության ծրագրի մի մասն է, որն իր անդամներին առաջարկում է մուտք գործել համաշխարհային ապրանքանիշերի և փորձառությունների բացառիկ պորտֆոլիո։
Հյուրանոցն ունի 172 համար՝ 2-րդ հարկից մինչև 9-րդ հարկ․ Հայաստանում ու այս տարածաշրջանում կառույցի առաջին հարկը հաճախ անվանում են հենց առաջին հարկ: Իններորդ հարկում մենք առաջարկում ենք Կառավարական Սուիթ տեսակի երկու սենյականոց համար՝ հիասքանչ տեսարանով դեպի լեռները: Յուրաքանչյուր հարկում առկա են նաև մեկ սենյականոց Սուիթ տեսակի համարներ, ինչպես նաև ստանդարտ և երկտեղանոց համարներ:
Ինչ վերաբերում է սննդին և խմիչքին, մենք առաջարկում ենք բազմաթիվ վայրեր, որտեղ հյուրերը կարող են հաճելի ժամանակ անցկացնել ընկերների հետ կամ զբաղվել բիզնես գործունեությամբ: Մեր լոբբի բարը բաղկացած է երկու հատվածից՝ սովորական լոբբի բար, որտեղ հյուրերը կարող են վայելել խմորեղեն, ճաշել կամ ընթրել, և Կոկտեյլ բար, որը կատարյալ է ընկերների կամ բիզնես գործընկերների հետ երեկոյան հանդիպումների համար: Առաջին հարկում գտնվող GIA ռեստորանում նախաճաշը մատուցվում է շվեդական սեղանի տարբերակով, որի ճաշացանկում կան միջերկրածովյան ուտեստներ: Մոտ ութսուն նստատեղերով ներսում և Տերյան փողոցին նայող ամբողջովին ծածկված պատշգամբում՝ նույնքան նստատեղերով, հյուրերը կարող են վայելել իրենց ճաշը գեղատեսիլ միջավայրում:
Բացի այդ, մենք առաջարկում ենք հանդիպումների չորս սենյակ, ներառյալ VIP նիստերի դահլիճ, որը հագեցած է տասը նստատեղով, կենտրոնական սեղանով և ինտերակտիվ հեռուստացույցով: Մնացած երեք հանդիպումների սենյակները բազմակողմանի են և կարող են միացվել ավելի մեծ տարածք ստեղծելու համար: Մեր բոլոր հանդիպումների սենյակները հագեցած են գերժամանակակից տեխնոլոգիաներով՝ ներառյալ ինտերակտիվ 85 դյույմանոց հեռուստացույց՝ VIP նիստերի դահլիճում, որն ապահովում է անխափան և արդյունավետ հանդիպումներ մեր հյուրերի համար:
Երկրորդ հարկում մեր հուրերին տրամադրում ենք co-working տարածք՝  պահպանելով «Courtyard» ապրանքանիշի չափանիշները: Այստեղ հյուրերը կարող են հարմարավետորեն աշխատել՝ ունենալով հասանելիություն համակարգիչներին և բոլոր անհրաժեշտ սարքավորումներին։
Իններորդ հարկում հյուրերը կարող են այցելել մեր մարզադահլիճ և սպա սրահ: Մեր սպա սրահն ունի բուժման երեք սենյակ, որտեղ հյուրերը կարող են անցնել հանգստացնող և երիտասարդացնող թերապիա: Բացի այդ, մեր մարզասրահը հագեցած է գերժամանակակից սարքավորումներով, որոնք ապահովում են լիարժեք մարզումների ընթացքը:
Ինչպես գիտեք, Հայաստանում՝ որպես «Մարիոթ»-ի ընտանիք, մենք արդեն ունենք երեք համալիր՝ «Ալեքսանդր լաքշրի քըլեքշն» հոթել, «Մարիոթ Երևան» և «Մարիոթ Ծաղկաձոր»։ Մենք սա դիտարկում ենք որպես նշանակալի ձեռքբերում ինչպես երկրի, այնպես էլ քաղաքի համար։ Այդ իսկ պատճառով որպես մեր նոր սեփականության գտնվելու վայր ընտրել ենք Երևանը։
Tomas_Vesely_Marriott_Interview_3.jpg (734 KB)
-Հաշվի առնելով այն փաստը, որ նոր հյուրանոցի հիմնումը ենթադրում է նաև նոր աշխատատեղերի ստեղծում՝ կցանկանայի խոսել նաև նոր աշխատակիցների ընտրության գործընթացի մասին, դրա համար սահմանվա՞ծ են արդյոք կոնկրետ չափանիշներ:
-Մենք փնտրում ենք եռանդուն մարդկանց, ովքեր ձգտում են սովորել և աճել: Կարևոր են արդյունավետ հաղորդակցման հմտությունները և մարդկանց հետ հուզականորեն շփվելու ունակությունը: Գնահատվում են ստեղծագործականությունն ու առավելագույն ջանքեր գործադրելու պատրաստակամությունը։ Մեր նպատակն է հավաքել թիմ, որը կարող է ապահովել բացառիկ միջավայր ինչպես մեր հյուրերի, այնպես էլ միմյանց համար: Բացի այդ, մեր գործունեության կարևոր կողմ է հանդիսանում նաև նրանց զբաղեցնելու ունակությունը:
Marriott International-ն ամբողջ աշխարհում հայտնի է որպես իր աշխատակիցներին հաջող կարիերա կառուցելու լայն հնարավորություններ առաջարկող ընկերություն: Հյուրանոցային բիզնեսում առկա են տարբեր պաշտոններ՝ խոհարարներից մինչև մաքրուհիներ: Նրանց համար, ովքեր ձգտում են սովորել և աճել, մենք տրամադրում ենք առաջխաղացման հնարավորություններ, ինչպիսիք են խաչաձև ուսուցումը, առցանց ուսուցումը և այլն: Կարիերայի ուղին կարող է ներառել տարբեր բաժիններ, երկրներ կամ նույնիսկ մայրցամաքներ: Մեր աշխատակիցները մեր ընկերության ապագայի անկյունաքարն են:
Tomas_Vesely_Marriott_Interview_4.jpg (757 KB)
-Պարոն Վեսելի, ի՞նչ նոր շունչ կհաղորդի Courtyard by Marriott հյուրանոցը Հայաստանի հյուրանոցային ոլորտին:
-Ինչպես արդեն նշեցի, մեր առաջնային ուշադրությունը մեր թիմն է։ Մենք պարտավորվում ենք զարգացնել մեր թիմը և ապահովել, որ բոլորին վերաբերվեն հոգատարությամբ և հարգանքով: Մեր նպատակն է մատուցել արտակարգ սպասարկում և փոխել հայաստանյան հյուրանոցների ընկալումը: Նմանատիպ մտածելակերպ ունենալով իմ հայրենի երկրում՝ Չեխիայի Հանրապետությունում, որտեղ հյուրանոցները միշտ չէ, որ ընդունված էին, մենք նպատակ ունենք այստեղ կոտրել այդ կարծրատիպը: Մեր հիմնական շեշտը դրված է տեղի համայնքին ներգրավելու և դրական հարաբերությունների զարգացման վրա:
Քանի որ Հայաստանը առաջնահերթություն է տալիս զբոսաշրջությանը, մեր նպատակն է հանդիսանալ հյուրանոցային լավագույն ընտրություն այս տարածաշրջանում աշխատանքի հնարավորություն փնտրող անհատների համար: Այնուամենայնիվ, մեր վերջնական նպատակը դուրս է գալիս զբոսաշրջիկների շրջանակներից․ մենք ձգտում ենք սիրելի վայր լինել նաև տեղացիների համար: Մեր տեսլականն է առաջարկել հրավիրող մթնոլորտ, որտեղ մարդիկ կարող են ճաշել արդիական և ջերմ միջավայրում, բոլորը՝ հասանելի արժեքներով: Մենք ձգտում ենք լինել ավելին, քան պարզապես հյուրանոց. ցանկանում ենք լինել ուղենիշ, վայր, որտեղ բնակիչները հպարտությամբ բերում են իրենց ընկերներին և ընտանիքին՝ հատուկ առիթներ նշելու: Մենք հույս ունենք ստեղծել մնայուն հիշողություններ Երևանի այցելուների համար:
Ես հատկապես ոգևորված եմ կայունության նկատմամբ մեր հանձնառությամբ: Համաշխարհային բնապահպանական ջանքերի մաս լինելը մեզ համար առաջնահերթություն է: Մենք հասկանում ենք, որ բիզնեսները վճռորոշ դեր են խաղում աշխարհի ամենահրատապ սոցիալական, բնապահպանական և տնտեսական մարտահրավերներին դիմակայելու հարցում: Մեր չափերով և ազդեցությամբ մենք գիտակցում ենք մեր պատասխանատվությունը՝ դրականորեն նպաստելու մոլորակի բարօրությանը: Մենք շարունակաբար ձգտում ենք օպտիմիզացնել մեր գործընթացները, որպեսզի դրանք լինեն ավելի կայուն, իսկ կայունությունը նոր հատկությունների ստեղծման հիմնական նկատառումն է: Կայունության նկատմամբ շոշափելի հավատարմություն ցուցաբերելը կարևոր է մեզ համար ոչ միայն մեր հյուրերի, հաճախորդների, անձնակազմի և բաժնետերերի, այլև  այն համայնքների և միջավայրերի համար, որտեղ մենք գործունեություն ենք ծավալում: Այս հանձնառությունը մեր գործողություններում ակնհայտ կլինի նաև Երևանում։
2024.04.01_16.11.17.05.jpg (746 KB)
-Ի՞նչ եք կարծում, Հայաստանում նոր հյուրանոցային համալիրի բացումը որքանո՞վ նշանակալից կլինի զբոսաշրջության համար։
-Միշտ դրական ցուցանիշ է, երբ նոր հյուրանոցներ են հիմնվում որևէ երկրում, քանի որ այն ընդլայնում է ճանապարհորդների համար հասանելի ընտրության շրջանակը: Զբոսաշրջության աճը խթանելու համար շատ կարևոր է զանազան տարբերակներ տրամադրել՝ բյուջեի, գտնվելու վայրի, դիզայնի և սննդի պատրաստման առումով: Նոր հյուրանոցների ավելացումը հակված է ավելի շատ այցելուներ գրավելու, հատկապես, երբ շուկա են մտնում հայտնի և հեղինակավոր ապրանքանիշեր, ինչպիսին է Marriott International-ը:
Մեր Marriott Bonvoy-ի անդամների համար, որոնց մենք գնահատում ենք որպես VIP-եր և համարում ենք մեր մեծ ընտանիքի մաս, ընտրության բազմազան տարբերակներ ունենալը կարևոր է: Այս ճկունությունն ամենամեծ առավելություններից մեկն է, որը մենք առաջարկում ենք մեր հավատարիմ անդամներին: Հայաստանն ակնհայտորեն զգալի ներդրումներ է կատարում՝ ողջունելու ճանապարհորդներին ամբողջ աշխարհից, և ես լավատես եմ, որ այս ջանքերը դրական արդյունքներ կտան՝ հաշվի առնելով այս տարածաշրջանի հսկայական ներուժը: Մշակույթի սիրահարներին գրավող իր հարուստ պատմությամբ, բնության հիասքանչ լանդշաֆտներով, հաճելի խոհանոցով և իր ժողովրդի ջերմ հյուրընկալությամբ, Հայաստանն իսկապես կատարյալ վայր է հանգստացողների համար:
-Պարոն Վեսելի, կարո՞ղ եք նշել Courtyard by Marriott հյուրանոցի երեք եզակի առանձնահատկությունները, որոնք այն առանձնացնում են ոլորտի մյուս ներկայացուցիչներից:
-Իմ երեք հիմնական կետերն են՝ թիմը, ծառայությունը և նվիրվածությունը բազմամշակութային և գենդերային հավասար միջավայրին:
Ինչպես Ջ.Վ. Մարիոթ Կրտսերը մեկ անգամ ասել է. «Դուք պետք է երջանկացնեք ձեր աշխատակիցներին: Եթե աշխատակիցները երջանիկ են, ապա նրանք կերջանկացնեն հաճախորդներին»:
Երկրորդը՝ ծառայությունն է, որը մարմնավորում է կիրքը, էներգիան և ոճը: Կրկին մեջբերելով պարոն Մարիոթին՝ նշեմ․ «Լավ սնունդ և լավ սպասարկում՝ արդար գնով»: Մենք հպարտ ենք, որ ուշադրություն ենք դարձնում մանրուքներին ամեն օր, ամեն առումով:
Եվ երրորդը, որի հեղինակը ես եմ՝ բազմամշակութային և գենդերային հավասար միջավայրն է։ Ես խորապես հավատում եմ, որ հաջողության ձգտող ցանկացած ընկերություն պետք է ստեղծի բազմազան և հավասարակշռված գենդերային միջավայր: Մենք սովորում և կրթվում ենք միմյանցից՝ դարձնելով դա մեր ոգու անբաժանելի մասը:
Tomas_Vesely_Marriott_Interview_1-1.jpg (700 KB)
-Եվ վերջին հարցը պարոն Վեսելի կարո՞ղ եք մանրամասներ ներկայացնել ներդրումային ծրագրի արժեքի մասին:
-Ես չէի խորանա ներդրումների ֆինանսական հարցերի մեջ, բայց կարող եմ վստահեցնել, որ հսկայական ժամանակ, նվիրում և ռեսուրսներ են ծախսվել այս նախագծի վրա: Դա անթիվ ժամերի, օրերի և ամիսների ջանքերի արդյունքն է, որը պայմանավորված է որակի նկատմամբ մեր անսասան նվիրվածությամբ: Կահույքից մինչև դիզայն, մեր անձնակազմից մինչև սպասարկում, ամեն ինչ շատ դետալային է մշակված ու ոգևորվածությամբ: Որակը միշտ եղել է մեր առաջնահերթությունը՝ անկախ ներգրավված  ներդրումներից:
Վստահ եղե՛ք, մենք լիովին հավատարիմ ենք գերազանցություն մատուցելուն, և ես վստահ եմ, որ կգերազանցենք սպասելիքները:

В Армении открылся 4-й гостиничный комплекс Marriott
В Ереване уже открыт гостиничный комплекс «Courtyard by Marriott», который в сфере туризма и гостиничного бизнеса Армении предлагает профессиональный сервис и новые перспективы.
«Арменпресс» беседовал с генеральным менеджером комплекса Courtyard by Marriott Томашом Весели об открытии нового гостиничного комплекса, о предоставляемых им услугах, процессе отбора сотрудников, особенностях отеля и других вопросах.
- Господин Весели, открытие отеля «Courtyard by Marriott» в Ереване уже факт. Я уверен, что людям хотелось бы узнать больше об этом гостиничном комплексе, почему был выбран Ереван и какие услуги отель собирается предоставлять своим гостям.
-Бренд «Courtyard by Marriott», стремящийся к совершенству, насчитывает более 1285 гостиниц в 60 странах мира, что делает его одним из крупнейших и самых известных брендов на рынке. «Courtyard by Marriott» стремится расширить возможности своих гостей, гарантируя удовлетворение их потребностей, независимо от цели их поездки. Это стремление выходит за рамки предоставления качественных услуг и проживания и охватывает все аспекты деловых поездок. Наши гостиничные номера, детально продуманны и спроектированны, оборудованны роскошными принадлежностями и удобными рабочими зонами, создавая комфортную атмосферу для отдыха и восстановления сил. Гости с легкостью могут переходить от работы к отдыху, сохраняя продуктивность и бодрость на протяжении всего пребывания. Courtyard также гордится тем, что является частью глобальной программы лояльности Marriott Bonvoy® Marriott International, которая предлагает участникам доступ к эксклюзивному портфолио мировых брендов и впечатлений.
В отеле 172 номера, со 2 по 9 этаж. На девятом этаже мы предлагаем люкс номера с прекрасным видом на горы. Также у нас есть стандартные и улучшенные номера, предлагающих разнообразные варианты размещения в соответствии с потребностями каждого гостя.
Что касается еды и напитков, мы предлагаем множество мест, где гости могут хорошо провести время с друзьями или заняться делами. Наш лобби-бар состоит из двух секций: обычный лобби-бар, где гости могут насладиться выпечкой, обедом или ужином, и коктейль-бар, идеально подходящего для вечерних встреч с друзьями или деловыми партнерами. В ресторане GIA на первом этаже подают завтрак в виде «шведского стола», в меню которого представлены известные блюда средиземноморской кухни. Внутри есть примерно восемьдесят мест и еще восемьдесят мест на террасе с видом на улицу Терьян, где гости могут насладиться довольно живописной обстановкой.
Кроме того, мы предлагаем четыре конференц-зала, в том числе VIP-зал, оборудованный десятью местами, центральным столом и интерактивным 85-дюймовым телевизором. Остальные три конференц-зала универсальны и могут быть объединены для создания большего пространства. Все наши конференц-залы оснащены самыми современными технологиями, что обеспечивает беспрепятственные и эффективные встречи для наших гостей.
На втором этаже мы предлагаем нашим гостям co-working пространство,  сохраняя стандарты бренда «Courtyard». Здесь гости смогут комфортно поработать, имея доступ к компьютерам и всему необходимому оборудованию.
На девятом этаже гости могут посетить наш тренажерный зал и спа-салон. В нашем спа-центре есть три процедурных кабинета, где гости могут пройти расслабляющие и омолаживающие процедуры. Кроме того, наш тренажерный зал оснащен самым современным оборудованием, обеспечивающим полноценный тренировочный процесс.
Как вам известно, в Армении Marriott имеет уже три гостиницы: Александр лакшри, Marriott Ереван и Marriott Цахкадзор. Мы рассматриваем это как значительное достижение как для страны, так и для города. По этой причине мы выбрали Ереван в качестве места для нашей новой собственности.
- Учитывая тот факт, что открытие нового отеля предполагает и создание новых рабочих мест, я хотел бы  поговорить и об отборе новых сотрудников, установлены ли для этого какие-либо конкретные критерии?
-Мы ищем энергичных людей, стремящихся учиться и расти. Важны эффективные коммуникативные навыки и способность эмоционально взаимодействовать с людьми. Ценится творческий подход и готовность приложить максимум усилий. Наша цель - собрать команду, которая сможет обеспечить исключительный сервис для наших гостей.
«Marriott International» известна во всем мире как компания, предлагающая своим сотрудникам широкий спектр возможностей для построения успешной карьеры. В гостиничном бизнесе доступны различные должности. Тем, кто стремится учиться и расти, мы предоставляем возможности для продвижения по службе, такие как перекрестное обучение, онлайн-обучение и знакомство с другими гостиницамы по всему миру. Карьерный путь может охватывать различные департаменты, страны или даже континенты. Наши сотрудники являются краеугольным камнем будущего нашей компании.
- Господин Весели, что нового внесет «Courtyard by Marriott» в гостиничный сектор Армении?
-Как я уже заметил, наше основное внимание уделяется нашей команде. Мы стремимся развивать нашу команду и гарантировать, что ко всем относятся с заботой и уважением. Наша цель - предоставить исключительный сервис и изменить восприятие отелей. Имея схожее мышление в моей родной стране, Чехии, мы стремимся разрушить стереотипы и здесь. Наше основное внимание уделяется привлечению местного сообщества и развитию позитивного отношения.
Поскольку Армения отдает приоритет туризму, наша цель - стать лучшим выбором для людей, ищущих возможности трудоустройства в этом регионе. Однако наша конечная цель выходит за рамки туризма. Мы стремимся быть любимым местом и для местных жителей. Наше видение в предложении гостеприимной атмосферы, где люди могут насладиться едой и напитками в современной и теплой обстановке, и все это по доступным ценам. Мы стремимся быть больше, чем просто отель. Мы хотим быть достопримечательностью, местом, куда жители с гордостью пригласят своих друзей и семьей на празднование особых событий. Мы надеемся оставить незабываемые воспоминания у всех, кто посещает Ереван, где наше заведение является идеальным для их впечатлений.
Меня особенно воодушевляет наша приверженность к устойчивому развитию. Участие в глобальных усилиях по охране окружающей среды является для нас приоритетом. Мы понимаем, что предприятия играют решающую роль в решении самых насущных социальных, экологических и экономических проблем в мире. Благодаря нашим масштабам и влиянию, мы осознаем нашу ответственность за внесение позитивного вклада в планету. Мы всегда стремимся оптимизировать наши существующие процессы, чтобы они были более устойчивыми, а устойчивость является ключевым фактором. Приверженность к устойчивому развитию важно не только для нас, наших гостей, клиентов, сотрудников и акционеров, но и для сообществ и окружающей среды, в которых мы работаем.
- Как Вам кажется, насколько значимым для туризма Армении будет открытие нового гостиничного комплекса?
-Открытие новых отелей в любой стране всегда является положительным показателем, поскольку расширяет спектр выбора, доступного путешественникам. Чтобы стимулировать рост туризма, очень важно предоставлять различные варианты с точки зрения бюджета, местоположения, дизайна и питания. Добавление новых отелей, как правило, привлекает больше посетителей, особенно когда на рынок выходят известные и престижные бренды, такие как Marriott International.
Для участников программы лояльности Marriott Bonvoy, которых мы считаем частью нашей большой семьи, важно иметь широкий выбор. Гибкость - одно из самых больших преимуществ, которые мы им предлагаем. Армения, очевидно, вкладывает значительные средства в то, чтобы привлекать путешественников со всего мира, и я полон оптимизма, что эти усилия дадут положительные результаты. Армения – действительно идеальное место для отдыхающих. Учитывая огромный потенциал страны – богатую историю, аутентическую кухню, великолепные пейзажи и традиционно теплое гостеприимство, Армения способна привлекать ценителей культуры.
- Господин Весели, не могли бы Вы представить три особенности отеля ‹‹Courtyard by Marriott››, которые отличают его от других представителей сферы?
-Для меня три ключевых момента - это команда, сервис и приверженность к мультикультурной и гендерно равноправной среде.
Дж.В. Марриотт-младший однажды сказал: «Вы должны делать своих сотрудников счастливыми. Если сотрудники счастливы, они сделают счастливыми и клиентов».
Второй - сервис, воплощающий страсть, энергию и стиль. Еще раз цитируя мистера Марриотта, позвольте мне сказать: «Хорошая еда и хорошее обслуживание по разумной цене». Мы гордимся тем, что ежедневно уделяем внимание всем деталям, во всех аспектах.
И третий, автором которого являюсь я, - это мультикультурная и гендерно равноправная среда. Я твердо верю, что любая компания, стремящаяся к успеху, должна создавать разнообразную и сбалансированную гендерную среду. Мы учимся и учимся друг у друга, что делает это неотъемлемой частью духа нашей компании.
- И последний вопрос. Господин Весели, не могли бы Вы представить подробную информацию о стоимости инвестиционной программы?
-Я бы не стал вдаваться в финансовые вопросы инвестиций, но могу заверить вас, что на этот проект было потрачено огромное количество времени, самоотверженности и ресурсов. Это завершение бесчисленных часов, дней и месяцев усилий, обусловленных нашей непоколебимой приверженностью качеству. Все - от продуктов до дизайна, от нашего персонала до обслуживания - все создано с тщательностью и с энтузиазмом. Качество всегда было нашим приоритетом, независимо от вложенных инвестиций.
Будьте уверены, мы полностью привержены достижению совершенства, и я уверен, что превзойдем все ожидания.