«Մանկական Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանը կներկայացնի «Yan Girls» խումբը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթում կներկայացնի «Yan Girls» խումբը «Do It My Way» երգով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանի պատվիրակներն ընտրվել են Հանրային հեռուստաընկերության նախապես հայտարարած մրցույթի արդյունքում:
Նանեն, Նենսին, Կամիլան, Սյուզաննան և Աիդան «Yan Girls» խումբը ստեղծել են հենց «Մանկական Եվրատեսիլին» մասնակցելու նպատակով: Փոքրիկ երգչուհիները, ոգեշնչվելով K-pop-ի լեգենդար արտիստներից, իրենց երաժշտությանը նաև հայկական գույներ են հաղորդել: Երիտասարդ, գույնզգույն և ըմբոստ. նրանք երգում են սեփական ես-ն ունենալու կարևորության, ինքնավստահության և լավագույնին ձգտելու իրենց եղանակի մասին:
Մրցութային երգի երաժշտության հեղինակը Դավիթ Բադալյանն է, բառերը՝ Մալենայի և Վահրամ Պետրոսյանի: Տեսահոլովակի ռեժիսորն Արթուր Մանուկյանն է, խորեոգրաֆը՝ Վիկա Մարտիրոսյանը, հագուստի հեղինակ՝ Ֆաինա Հարությունյան:
Եվրոպական հեռարձակողների միությունից նշում են՝ ողջունում են, որ Հայաստանը մասնակցում է մրցույթին՝ չնայած Հայաստանի առջև ծառացած խնդիրներին:
Աիդան 9 տարեկան է, սիրում է K-pop ու Hip-hop ոճերը, լսում է «BlackPink», «Triple Charms», «BTS» խմբերին, հաճախել է պարի և վոկալի դասերի, երազում է ունենալ պարի և վոկալի սեփական դպրոցը: Ազատ ժամանակ զբաղվում է սերֆինգով:
Նենսին 11 տարեկան է, երգարվեստից բացի հետաքրքրված է նկարչությամբ, K-pop-ի սիրահար է՝ «Black Pink», «BTS»: Հաճախում է Ա. Հեքիմյանի անվան երաժշտական դպրոցի դաշնամուրային բաժին: «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին մասնակցելը նրա մեծ երազանքն է:
Սյուզաննան 10 տարեկան է, սովորում է Չայկովսկու անվան միջնակարգ մասնագիտական երաժշտական դպրոցում բարձր առաջադիմությամբ, նվագում է դաշնամուր: Հաճախում է նաև գեղարվեստական մարմնամարզության: Սիրում է ժամանակակից երգեր և ազատ ոճի պարեր: Սյուզաննայի լավագույն ընկերն իր շնիկն է, որն էլ առաջինը լսում է նրա բոլոր երգերը:
Կամիլան 11 տարեկան է, հաճախում է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոց, նվագում դաշնամուր և թմբուկ: Վոկալով զբաղվում է 4 տարեկանից: Սիրելի արտիստներն են Բրունո Մարսը, Մայքլ Ջեքսոնը, իսկ կոմպոզիտորը՝ Յոհան Սեբաստիան Բախը: Երազում է դառնալ հայտնի երգչուհի:
Նանեն 11 տարեկան է, 4 տարեկանից զբաղվում է երգով ու պարով, սիրում է աշխատել տեսախցիկի հետ: Նկարահանվել է երաժշտական ծրագրերում, գովազդային տեսահոլովակներում: Հոբբին նկարչությունն է:

На детском песенном конкурсе «Евровидение-2023» Армению представит группа «Yan Girls»
Армению на детском песенном конкурсе «Евровидение-2023» будет представлять группа «Yan Girls» с песней «Do It My Way».
Как сообщает «Арменпресс», группа была выбрана в результате конкурса, объявленного ранее на Общественном телевидении.
Нанэ, Нэнси, Камилла, Сюзанна и Аида создали группу «Yan Girls» специально для участия в детском Евровидении. Юные певицы, вдохновленные легендарными артистами жанра K-pop, добавили в свою музыку армянский колорит. Юные, яркие и мятежные - они поют о важности самоконтроля, уверенности в себе, и о своем стремлении к лучшему.
Автор музыки конкурсной песни - Давид Бадалян, слова написаны Маленой и Ваграмом Петросяном. Режиссер видеоклипа - Артур Манукян, хореограф - Вика Мартиросян, автор костюмов - Фаина Арутюнян.
В Союзе европейских вещателей отмечают, что приветствуют участие Армении в конкурсе, несмотря на проблемы, с которыми сталкивается Армения.
Аиде 9 лет, она любит жанры K-pop и Hip-hop, слушает группы «BlackPink», «Triple Charms», «BTS», посещала уроки танцев и вокала, мечтает иметь собственную школу танцев и вокала. Занимается серфингом в свободное время.
Нэнси 11 лет, помимо пения она увлекается рисованием, является поклонницей K-pop: «Black Pink», «BTS». Учится на фортепианном отделении музыкальной школы им. А. Экимяна. Участие в «Детском Евровидении» - ее большая мечта.
Сюзанне 10 лет, учится в средней профессиональной музыкальной школе им. Чайковского, играет на фортепиано. Также посещает занятия спортивной гимнастики. Любит современные песни и танцы. Лучшая подруга Сюзанны - ее собака, которая первой слушает все ее песни.
Камилле 11 лет, она учится в музыкальной школе им. Александра Спендиаряна, играет на фортепиано и барабанах. Занимается вокалом с 4 лет. Любимые артисты - Бруно Марс, Майкл Джексон и композитор Иоганн Себастьян Бах. Она мечтает стать известной певицей.
Нанэ 11 лет, она поет и танцует с 4 лет, любит работать с камерой. Снимается в музыкальных программах, рекламных видеороликах. Хобби - рисование.