Արցախի շրջափակումը վերացնելու հարցում միջազգային հանրության ձախողումը կանաչ լույս վառեց Ադրբեջանի հարձակման համար․ԼՂ ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ ամիսներ շարունակված Արցախի շրջափակումը վերացնելու հարցում միջազգային հանրության ձախողումը հանգեցրեց Ադրբեջանի կողմից նոր լայնամասշտաբ հարձակման իրականացման։
«Միջազգային դերակատարների՝ Արցախում շրջափակումը չեղարկելու և ցեղասպանությունը կանխելու ձախողումը կանաչ լույս վառեց Ադրբեջանի համար՝ ռազմական հարձակում սկսելու շրջափակման մեջ գտնվող 120 հազար արցախցիների դեմ»,- ասվում է X (նախկին Twitter) սոցիալական հարթակում ԼՂ արտաքին գործերի նախարարության գրառման մեջ։

Failure of int’l actors to lift blockade, prevent genocide greenlighted Azerbaijan’s new
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. The Nagorno-Karabakh Ministry of Foreign Affairs released a statement amid the ongoing Azerbaijani attack.
In the statement, Nagorno-Karabakh blamed the international actors’ failure to lift the blockade and prevent genocide for greenlighting Azerbaijan’s new offensive.
“Failure of the international actors to lift the blockade and prevent genocide in Artsakh lit a green light for Azerbaijan to launch a military offensive against 120k ppl of Artsakh under the siege,” the Nagorno-Karabakh Foreign Ministry said in a post on X.