Գերիները պետք է հայրենադարձվեն․ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը հանդիպել է գերիների և անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամների հետ
Գերիները պետք է հայրենադարձվեն․ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը հանդիպել է գերիների
և անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Քրիստինա Քվինը հանդիպել է 44-օրյա պատերազմի հետևանքով անհետ կորած զինծառայողների և Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվողների ընտանիքների անդամների հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը։
Դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ գերեվարվածները պետք է հայրենադարձվեն, իսկ հակամարտության երկու կողմերում զոհվածների աճյունները պետք է վերադարձվեն նրանց հարազատներին, երբ հնարավոր լինի:

POWs should be repatriated. The US ambassador to Armenia met with the family members of the POWs and missing servicemen
POWs should be repatriated. The US ambassador to Armenia met with the family
members of the POWs and missing servicemen
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Kristina Kvien, the Ambassador of the United States of America to Armenia, met with the family members of the servicemen who went missing as a result of the 44-day war and those who were captured by Azerbaijan, ARMENPRESS reports, the US Embassy in Armenia informs.
The message issued by the embassy states that the POWs should be repatriated and the remains of those killed on both sides of the conflict should be returned to their relatives whenever possible.