Խաղալու ենք հաղթանակի համար. Վահան Բիչախչյանը` Կիպրոսի դեմ խաղի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանի կարծիքով՝ հավաքականը Կիպրոսի դեմ խաղում դաշտ է դուրս գալու հաղթանակի համար:
«Հավաքականում ընկերական խաղեր չկան, մարտական ենք տրամադրված, խաղում ենք երկրպագուների և ազգի համար: Խաղալու ենք հաղթանակի համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց նա:
Բիչախչյանը պատրաստ է խաղալ 90 րոպե, չնայած նրան, որ Թուրքիայի դեմ խաղում փոխարինման էր դուրս եկել միայն 70-րդ րոպեին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը մարտի 28-ին Հանրապետական մարզադաշտում կհյուրընկալի Կիպրոսի հավաքականին: Խաղը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 19:00-ին:

Будем играть на победу: Ваан Бичахчян о предстоящем матче со сборной Кипра
По словам полузащитника сборной Армении по футболу Ваана Бичахчяна, сборная выйдет на матч против Кипра ради победы.
«В сборной нет товарищеских матчей, мы боремся, играем для болельщиков и народа. Будем играть на победу», - как сообщает Арменпресс, сказал он на встрече с журналистами.
Бичахчян готов играть 90 минут, несмотря на то, что в матче с Турцией он вышел на замену только на 70-й минуте.
Сборная Армении по футболу 28 марта на Республиканском стадионе примет сборную Кипра. Игра начнется в 19:00 по ереванскому времени.