Լուրերը, որ Սուրեն Պապիկյանը պաշտոնանկ է արվելու, չեն համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հերքել է մամուլում շրջանառվող լուրերը, թե իբր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտոնանկ է արվելու։
«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից պարզաբանել են. «Լուրերը, որ Սուրեն Պապիկյանի պաշտոնանկ է արվելու, չեն համապատասխանում իրականությանը»։

Слухи о скорой отставке Сурена Папикяна не соответствуют действительности. Аппарат премьер-министра РА
Департамент информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра РА опроверг распространенные в СМИ слухи о том, что министр обороны РА Сурен Папикян будет отправлен в отставку.
В ответ на запрос Арменпрессв Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения сообщили: «Слухи о том, что Сурена Папикяна отправят в отставку, не соответствуют действительности».