Արարատ Միրզոյանը ժամանել է Ադըյաման
ԱԴԸՅԱՄԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Թուրքիայի Ադըյաման քաղաք, որտեղ որոնողափրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում հայ փրկարարները:
Լուսանկարները՝ Արմենպրես պետական լրատվական գործակալության
Ինչպես հաղորդում  է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, օդանավակայանում ՀՀ ԱԳ նախարարին դիմավորել է Ադըյամանում միջազգային որոնղափրկարարական խմբերի աշխատանքները համակարգող, դիվանագետ Ջերեն Յազգանը:
Ջերեն Յազգանի հետ առանձնազրույց ունենալուց հետո Արարատ Միրզոյանը կհանդիպի Ադըյամանում որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնող հայ փրկարարների հետ:
Աղետի գոտում ՀՀ ԱԳ նախարարին կուղեկցի Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման բանակցություններում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը:

ADIYAMAN , FEBRUARY 15, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his delegation arrived in Adiyaman in southeastern Turkey where an Armenian search-and-rescue team is assisting in the earthquake response efforts.
FM Mirzoyan was welcomed at the Adiyaman airport by Ceren Yazgan, the Coordinator of International Search-and-Rescue Teams in Adiyaman, ARMENPRESS correspondent reports.
After holding a meeting with Yazgan, the Armenian FM will meet the Armenian rescuers who are working in the city.
Turkey’s Special Representative for Normalization with Armenia Serdar Kilic will accompany FM Mirzoyan during his visit to Adiyaman.