Ֆրանսիան կոչ է արել անհապաղ և անվերապահորեն վերականգնել Լաչինի միջանցքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը
Ֆրանսիան կոչ է արել անհապաղ և անվերապահորեն վերականգնել Լաչինի
միջանցքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի հատուկ նիստում, որը հրավիրվել է Հայաստանի նախաձեռնությամբ, Ֆրանսիան կրկնել է իր կոչը՝ անհապաղ և անվերապահորեն վերականգնել Լաչինի միջանցքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը՝ հարգելով տեղի բնակչության իրավունքները: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ԵԱՀԿ Ֆրանսիայի մշտական ներկայացուցչության մամուլի ծառայության հաղորդագրությունից:
«Ֆրանսիան վերահաստատել է իր հանձնառությունը՝ աջակցելու Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններում առաջընթացի որոնմանը՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն հաստատելու նպատակով, նաև պատրաստակամությունը՝ նպաստելու այդ նպատակի իրագործմանը՝ բոլոր գործընկերների և շահագրգիռ կողմերի հետ համագործակցելով», - նշված է ԵԱՀԿ Ֆրանսիայի մշտական ներկայացուցչության մամուլի ծառայության Twitter-ի պաշտոնական էջում:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով Վիեննայում է, որտեղ մասնակցում է Հայաստանի նախաձեռնած ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի հատուկ նիստին։

France calls for immediate and unconditional restoration of freedom of movement, security in Lachin Corridor
France calls for immediate and unconditional restoration of freedom of movement,
security in Lachin Corridor
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. During the Special Meeting of the OSCE Permanent Council initiated by Armenia, France has reiterated its calls for immediately and unconditionally restoring the freedom of movement and security in Lachin Corridor and respecting the rights of the local population, the French Permanent Representation to the OSCE said.
“France reaffirmed its commitment to support in searching for progress in talks between Armenia and Azerbaijan with the purpose of establishing sustainable peace in the region, and readiness to contribute to the implementation of this goal by cooperating with all partners and stakeholder parties,” the French Permanent Representation to the OSCE added in a statement on Twitter.