SADA-ն ստացավ Google Cloud Partner առավելության ծրագրի 10-րդ մասնագիտացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անի եւ Հովիկ Սաֆոյանների հիմնադրած SADA-ն հայտարարել է, որ հանդիսանում է Google Cloud Partner առավելության ծրագրի Տվյալների կենտրոնի արդիականացման մասնագիտացման (DCM) գործընկեր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  SADA-ն դարձել է Google Cloud-ի մեկնարկման 5 գործընկերներից մեկն աշխարհի մասշտաբով, որը վաստակել է այս նոր՝ DCM մասնագիտացումը:
«Այս կոչմանը հասնելու փաստը հաստատում է մեր հաճախորդների հանդեպ ստանձնած պարտավորությունը՝ դառնալ Google Cloud-ի ծառայությունների առաջին եւ լավագույն մատակարար-գործընկերներից մեկը։ Մեր հաճախորդները եւ գործընկերները կարող են վստահ լինել, որ SADA-ն կշարունակի տրամադրել լավագույն մասնագիտական ծառայությունները եւ տեխնիկական փորձը։ Իրենց աշխատանքի համար կարեւոր թվային փոխակերպումը լավ ձեռքերում է, երբ նրանք աշխատում են մեզ հետ՝ Google Cloud-ի հզորությունն օգտագործելու համար»,- նշել է SADA-ի Նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը։
«SADA Armenia-ի թիմը մյուս երկրների մեր մասնագետների հետ պատրաստ է տվյալների կենտրոնի արդիականացման ծառայությունները մատուցել Հայաստանի ու տարածաշրջանի ընկերություններին, որոնք ամպային փոխակերպումների ընթացքում աջակցության կարիք ունեն»,- նշել է SADA Armenia-ի Գործառնական տնօրեն Սյուզաննա Ազոյանը:
Google Cloud Partner առավելության ծրագրի նպատակն է Google Cloud-ի հաճախորդներին ապահովել գործընկերներով, որոնք ձեռք են բերել տեխնիկական հմտություններ եւ հաջողություններ՝ մասնագիտացված լուծումների եւ ծառայությունների մատուցման ոլորտներում:
«Որպես DCM մասնագիտացման մեկնարկման գործընկեր, SADA-ն պարտավորություն է ստանձնում հաճախորդներին աջակցել իր փորձառությամբ` ամպային տիրույթում հաջողության հասնելու համար: Մենք ուրախ ենք աշխատել միասին՝ օգնելու կազմակերպություններին հաջողության հասնել թվային փոխակերպման գործում»,- նշել է Google Cloud-ի Գործընկերների տարբերակման համաշխարհային ղեկավար Դերիք Թոմփսոնը:
SADA-ն ունի Google Cloud-ի 10 մասնագիտացումներ։ SADA-ն 5 տարի անընդմեջ ճանաչվել է Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր, գրանցել է բազմաթիվ այլ նվաճումներ. ներառյալ Google Cloud-ի Վաճառքների գծով Տարվա գործընկեր Հյուսիսային Ամերիկայում, 15 տարի շարունակ ընդգրկվել է Inc. ամսագրի ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների եւ 3 տարի անընդմեջ՝ Inc.-ի Ամերիկայի լավագույն աշխատատեղերի ցուցակներում:

SADA получила 10-ю специализацию программы Google Cloud Partner Advantage
SADA, основанная Ани и Овиком Сафоянами, объявила, что стала партнером программы Google Cloud Partner Advantage по модернизации Центра обработки данных (DSM). Как сообщает «Арменпресс», SADA стала одним из пяти партнеров по запуску Google Cloud в мировом масштабе, заработав эту новую специализацию DSM.
«Достижение этого звания подтверждает обязательство перед нашими клиентами стать одними из первых и лучших поставщиков-партнеров Google Cloud. Наши клиенты и партнеры могут быть уверены, что SADA продолжит предоставлять лучшие профессиональные услуги и технический опыт. Цифровая трансформация, важная для их работы, находится в надежных руках, когда они работают с нами, чтобы использовать возможности Google Cloud», - отметил президент и генеральный директор SADA Тони Сафоян.
«Команда SADA Armenia вместе с нашими специалистами из других стран готова предоставить услуги по модернизации центра обработки данных компаниям в Армении и регионе, которые нуждаются в поддержке в процессе облачных преобразований», - отметила операционный директор SADA Armenia Сюзанна Азоян.
Цель программы Google Cloud Partner Advantage - предоставление клиентам Google Cloud партнеров, которые приобрели технические навыки и успехи в предоставлении специализированных решений и услуг.
«Как партнер по запуску специализации DSM, SADA берет на себя обязательство своим опытом поддерживать клиентов для достижения успеха в облачной сфере. Мы рады, что будем работать вместе, чтобы помочь организациям добиться успеха в цифровой трансформации», - отметил Дерик Томпсон, глобальный руководитель отдела дифференциации партнеров Google Cloud.
SADA имеет 10 специализаций Google Cloud. SADA была признана партнером года Google Cloud в течение 5 лет подряд, зафиксировав множество других достижений, включая звание партнера года по продажам Google Cloud в Северной Америке. В течение 15 лет была в списках журнала Inc 5000 самых быстрорастущих частных компаний США и 3 года подряд лучших вакансий Америки.