Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Արցախում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈւ-ն նոյեմբերի 29-ին շփման գծի արևելյան և հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 29-ին ժամը 18։10-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։

YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. The Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire in Artsakh (Nagorno Karabakh) on November 29 at the eastern and north-eastern directions of the line of contact using small arms, the Ministry of Defense of Artsakh said in a statement.
Artsakh did not suffer casualties.
The Russian peacekeeping contingent’s command was notified on the ceasefire violation.
At the same time, the Azerbaijani Ministry of Defense again released fake news falsely accusing the Artsakh Defense Army of opening fire on November 29 at Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of Askeran, Artsakh.