Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Արցախում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈւ-ն նոյեմբերի 29-ին շփման գծի արևելյան և հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 29-ին ժամը 18։10-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в Арцахе, применив огнестрельное оружие
29 ноября вооруженные силы Азербайджана с применением огнестрельного оружия нарушили режим прекращения огня на восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве обороны Республики Арцах, отметив, что с армянской стороны потерь нет.
О нарушении режима прекращения огня доложили командованию российских миротворческих сил.
В то же время Минобороны Азербайджана распространило сообщение, что 29 ноября около 18:10 Армия обороны открыла огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Аскеранского района Республики Арцах, что является очередной дезинформацией.