Հայաստանի ԱԳ նախարարը մասնակցել է Փարիզի խաղաղության հինգերորդ համաժողովի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է Փարիզի խաղաղության հինգերորդ համաժողովի աշխատանքներին:
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել էր Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Կատրին Կոլոննայի հետ: Արարատ Միրզոյանը զրուցակցին էր ներկայացրել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի մշակման հետ կապված վերջին զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացի, տարածաշրջանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման վերաբերյալ հայկական կողմի դիրքորոշումը: ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդգծել էր, որ Ադրբեջանի առավելապաշտական մոտեցումներն ու ռազմատենչ հռետորաբանությունը խաթարում են տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության հաստատմանն ուղղված ջանքերը:

Armenian FM participates in the fifth Paris Peace Conference
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who is on a working visit to France, participated in the fifth Paris Peace Conference, ARMENPRESS was informed from the Ministry of Foreign Affairs.
On November 11, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with French Foreign Minister Catherine Colonna. Ararat Mirzoyan presented to the interlocutor the latest developments related to the preparation of the peace treaty between Armenia and Azerbaijan, the position of the Armenian side regarding the settlement of the Nagorno Karabakh problem, the border delimitation process between Armenia and Azerbaijan, and the unblocking of transport infrastructures in the region. The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia emphasized that Azerbaijan's fanatical approaches and belligerent rhetoric undermine efforts aimed at establishing security and stability in the region.