Դավիթ Բաբայանն ու Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչները քննարկել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր
Դավիթ Բաբայանն ու Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի
ներկայացուցիչները քննարկել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպում է ունեցել Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչների հետ՝ ղեկավար Նորա Հովսեփյանի գլխավորությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ Հայ կրթական հիմնարկության խորհրդի անդամներ և մի խումբ բարերարներ։
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացումներին առնչվող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանը բարձր է գնահատել Հայ կրթական հիմնարկության ջանքերը գիտակրթական ոլորտում շոշափելի արդյունքների հասնելու ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ կառույցն իր ուրույն դերակատարությունն ունի հայ ժողովրդի մտավոր ներուժի զարգացման գործում։
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  Արցախի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Давид Бабаян и представители Комитета Ай-Дата Западного региона США обсудили вопросы реализации программ в Арцахе
Давид Бабаян и представители Комитета Ай-Дата Западного региона США обсудили
вопросы реализации программ в Арцахе
29 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с группой представителей Комитета Ай-Дата Западного региона США во главе с Норой Овсепян. Как сообщили «Арменпресс» в МИД Арцаха, во встрече приняли участие также члены Правления  Армянского образовательного учреждения США и группа благотворителей.
Были обсуждены вопросы, связанные с реализацией в Арцахе различных программ.
Давид Бабаян высоко оценил усилия Армянского образовательного учреждения в направлении достижения ощутимых результатов в сфере науки и образования, подчеркнув, что учреждение имеет определенную роль в развитии интеллектуального потенциала армянского народа.
На встрече присутствовал и постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.