Դավիթ Բաբայանն ու Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչները քննարկել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր
Դավիթ Բաբայանն ու Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի
ներկայացուցիչները քննարկել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպում է ունեցել Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի հանձնախմբի ներկայացուցիչների հետ՝ ղեկավար Նորա Հովսեփյանի գլխավորությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՄՆ Հայ կրթական հիմնարկության խորհրդի անդամներ և մի խումբ բարերարներ։
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացումներին առնչվող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանը բարձր է գնահատել Հայ կրթական հիմնարկության ջանքերը գիտակրթական ոլորտում շոշափելի արդյունքների հասնելու ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ կառույցն իր ուրույն դերակատարությունն ունի հայ ժողովրդի մտավոր ներուժի զարգացման գործում։
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  Արցախի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

FM Babayan and representatives ANCA-Western Region discuss implementation of various programs in Artsakh
FM Babayan and representatives ANCA-Western Region discuss implementation of various
programs in Artsakh
YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS. On September 29, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan had a meeting with representatives of the Armenian National Committee of America-Western Region headed by Chair Nora Hovsepian. Members of the Board of the Armenian Educational Foundation and a group of benefactors also participated in the meeting, the Foreign Ministry said.
Issues related to the implementation of various programs in Artsakh were discussed.
The Minister expressed his gratitude to ANCA for constantly supporting Artsakh and protecting the interests of our Republic.
David Babayan highly appreciated the efforts of the Armenian Educational Foundation in achieving tangible results in the scientific-educational sphere, stressing that the institution has its specific role in the development of the intellectual potential of the Armenian people.
Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan was also present at the meeting.