Հայաստանի ԱԽ քարտուղարը մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի նախագահի օգնականի հետ հանդիպումից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ հանդիպումից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՀՀ ԱԽ քարտուղարն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Քննարկել ենք ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։ Կարևորել ենք վերջին ագրեսիայի հետևանքների վերացումը»,- նշված է գրառման մեջ:
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 27-ին Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԽ քարտուղարի և Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը։

Секретарь Совбеза Армении сообщил подробности о встрече с помощником президента Азербайджана
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян сообщил подробности встречи с помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым. Как сообщает «Арменпресс», секретарь СБ РА об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook.
«Мы обсудили процесс долгосрочного мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы и необходимость установления мира в регионе. Особое внимание мы уделили ликвидации последствий последней агрессии», - говорится в сообщении секретаря СБ.
По инициативе советника президента США по национальной безопасности Джейка Салливана 27 сентября в Белом доме состоялась встреча секретаря Совета безопасности Армении и помощника президента Азербайджана Хикмета Гаджиева.