Հայաստանի ԱԽ քարտուղարը մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի նախագահի օգնականի հետ հանդիպումից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ հանդիպումից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՀՀ ԱԽ քարտուղարն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Քննարկել ենք ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։ Կարևորել ենք վերջին ագրեսիայի հետևանքների վերացումը»,- նշված է գրառման մեջ:
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 27-ին Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԽ քարտուղարի և Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը։

Armenia’s Security Council Secretary presents details from meeting with Azerbaijani presidential aide
Armenia’s Security Council Secretary presents details from meeting with Azerbaijani presidential
aide
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan presented details from his meeting held with assistant to the President of Azerbaijan Hikmet Hajiyev.
“We have discussed the long-term peaceful settlement process of the Nagorno Karabakh conflict, as well as the necessity of establishing peace in the region. We attached importance to the elimination of the consequences of the latest aggression”, Armen Grigoryan said in a statement on social media.
On September 27, White House National Security Advisor Jake Sullivan hosted a meeting between Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan and assistant to the President of Azerbaijan Hikmet Hajiyev in Washington D.C.