ԱՄՆ-ը եւս 450 մլն դոլար Է հատկացնում Ուկրաինային
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան վարչակազմը հունիսի 23-ին հայտարարել Է Ուկրաինային 450 մլն դոլարի չափով լրացուցիչ օգնություն հատկացնելու մասին, Սպիտակ տանը կայացած ճեպազրույցում հայտնել Է Պենտագոնի ներկայացուցիչ Ջոն Քիրբին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«ԱՄՆ-ը հայտարարել Է Ուկրաինայի համար անվտանգության ոլորտում 450 մլն դոլարի չափով լրացուցիչ օգնություն հատկացնելու մասին: Այդ փաթեթի մեջ մտնում են HIMARS համակարգեր եւ զինամթերք: 2022 թվականի փետրվարից ի վեր Ուկրաինային ցուցաբերած օգնության ընդհանուր գումարը կազմել Է 6,1 միլիարդ դոլար»,-ասել Է Կիրբին: Նա հավելել Է, որ ամերիկյան ներկայիս վարչակազմի իշխանության գալուց ի վեր Ուկրաինային հատկացվել 6,8 մլրդ դոլարի օգնություն, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

США выделяют Украине еще $450 млн
Американская администрация в четверг объявила о выделении дополнительной помощи Украине в размере $450 млн, сообщил на брифинге в Белом доме представитель Пентагона Джон Кирби,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"США объявили о дополнительной помощи в сфере безопасности для Украины в размере $450 млн. В этот пакет входят РСЗО и боеприпасы. Общая сумма помощи Украине с февраля 2022 года составила $6,1 млрд", - сказал Кирби.
Он добавил, что с момента прихода к власти нынешней американской администрации на помощь Украине было выделено $6,8 млрд.