«Fly One Armenia»-ն ընդլայնում է թռիչքային աշխարհագրությունը. դիտարկվում են Թեհրանը, Բեյրութը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Fly One Armenia» ավիաընկերությունն ընդլայնում է իր թռիչքային ուղղությունների աշխարհագրությունը: «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում «Fly One Armenia» ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը նշեց, որ դիտարկում են Մերձավոր Արևելքի մի քանի կարևոր կենտրոններ:
«Նախատեսում ենք այս տարի ներառել Թեհրանը, Բեյրութը, հնարավորության դեպքում կընդլայնենք աշխարհագրությունն այլ ուղղություններով: Մեր նպատակը դեպի Հայաստան ու Հայաստանից դուրս ուղևորահոսքն ավելացնելն է: Ավիացիոն ծառայությունների պահանջարկն աշխարհում աճ է արձանագրում: Հետազոտությունները ցույց են տալիս, որ ավիացիոն ծառայությունների նկատմամբ ներկայիս պահանջարկը գերազանցում է նախահամավարակային ցուցանիշները: Որպես ավիաընկերություն՝ պետք է ամեն ինչ անենք ձևավորված պահանջարկը բավարարելու համար՝ արձագանքելով միջազգային միտումներին»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Ավիաընկերությունն օրեր առաջ համալրել է իր ավիացիոն պարկը նոր ինքնաթիռով: Երրորդ օդանավն արդեն ժամանել է Հայաստան:  Ձեռք է բերվել Airbus A319 դասի 144 տեղանոց օդանավ: Այն հնարավորություն է տալիս ընդլայնել թռիչքային աշխարհագրությունը, ներառել նոր ուղղություններ, ավելացնել թռիչքների պարբերականությունը և շատ ավելի որակյալ ավիացիոն ծառայություններ մատուցել:
«Տեղյակ եք, որ խնդիրներ առաջացան Թուրքիայի օդային տարածքով տարանցման հնարավորության հետ կապված: Ասեմ, որ խնդիրները հաղթահարվեցին նաև Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գործուն աջակցությամբ»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Հունիսի 17-ից ավիաընկերությունը վերսկսում է Երևան-Լիոն-Երևան, Երևան-Փարիզ-Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները: Արամ Անանյանը տեղեկացրեց, որ դիտարկվում է նաև ամռան ընթացքում չարտերային թռիչքների իրականացման հնարավորությունը հայաստանցիների համար սիրված հանգստի գոտիներ:

«Fly One Armenia» расширяет географию полетов: рассматриваются направления на Тегеран и Бейрут
Авиакомпания «Fly One Armenia» расширяет географию полетов. На пресс-конференции в пресс-центре «Арменпресс» председатель Правления авиакомпании Арам Ананян отметил, что рассматриваются несколько важных направлений Ближнего Востока.
«Мы планируем в этом году начать полеты в Тегеран и в Бейрут, по возможности будем расширять географию и по другим направлениям. Наша цель - увеличить пассажиропоток в Армению, также и из Армении. Спрос на авиационные услуги растет во всем мире. Исследования показывают, что текущий спрос на авиационные услуги превышает доэпидемический уровень. Как авиакомпания мы должны сделать все, чтобы удовлетворить растущий спрос, реагируя на международные развития», - сказал Арам Ананян.
Недавно авиакомпания пополнила свой флот новым воздушным судном, оно уже в Армении. Приобретен 144-местный Airbus A319. Он позволит расширить географию полетов, включить новые направления, увеличить частоту полетов и предоставлять более качественные авиационные услуги.
«Вам известно, что были проблемы с возможностью транзита через воздушное пространство Турции. Должен сказать, что проблемы были преодолены при активной поддержке МИД РА», - сказал Арам Ананян.
С 17 июня авиакомпания возобновит регулярные прямые рейсы по маршруту Ереван-Лион-Ереван, Ереван-Париж-Ереван. Арам Ананян сообщил, что рассматривается возможность чартерных рейсов в летний период в места отдыха, излюбленные гражданами Армении.