«Fly One Armenia»-ն ընդլայնում է թռիչքային աշխարհագրությունը. դիտարկվում են Թեհրանը, Բեյրութը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Fly One Armenia» ավիաընկերությունն ընդլայնում է իր թռիչքային ուղղությունների աշխարհագրությունը: «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում «Fly One Armenia» ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը նշեց, որ դիտարկում են Մերձավոր Արևելքի մի քանի կարևոր կենտրոններ:
«Նախատեսում ենք այս տարի ներառել Թեհրանը, Բեյրութը, հնարավորության դեպքում կընդլայնենք աշխարհագրությունն այլ ուղղություններով: Մեր նպատակը դեպի Հայաստան ու Հայաստանից դուրս ուղևորահոսքն ավելացնելն է: Ավիացիոն ծառայությունների պահանջարկն աշխարհում աճ է արձանագրում: Հետազոտությունները ցույց են տալիս, որ ավիացիոն ծառայությունների նկատմամբ ներկայիս պահանջարկը գերազանցում է նախահամավարակային ցուցանիշները: Որպես ավիաընկերություն՝ պետք է ամեն ինչ անենք ձևավորված պահանջարկը բավարարելու համար՝ արձագանքելով միջազգային միտումներին»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Ավիաընկերությունն օրեր առաջ համալրել է իր ավիացիոն պարկը նոր ինքնաթիռով: Երրորդ օդանավն արդեն ժամանել է Հայաստան:  Ձեռք է բերվել Airbus A319 դասի 144 տեղանոց օդանավ: Այն հնարավորություն է տալիս ընդլայնել թռիչքային աշխարհագրությունը, ներառել նոր ուղղություններ, ավելացնել թռիչքների պարբերականությունը և շատ ավելի որակյալ ավիացիոն ծառայություններ մատուցել:
«Տեղյակ եք, որ խնդիրներ առաջացան Թուրքիայի օդային տարածքով տարանցման հնարավորության հետ կապված: Ասեմ, որ խնդիրները հաղթահարվեցին նաև Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գործուն աջակցությամբ»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Հունիսի 17-ից ավիաընկերությունը վերսկսում է Երևան-Լիոն-Երևան, Երևան-Փարիզ-Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները: Արամ Անանյանը տեղեկացրեց, որ դիտարկվում է նաև ամռան ընթացքում չարտերային թռիչքների իրականացման հնարավորությունը հայաստանցիների համար սիրված հանգստի գոտիներ:

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. The Armenian airline FLYONE Armenia is expanding the geography of its flights, Chairman of the Board of FLYONE Armenia Aram Ananyan told a press conference in Armenpress, adding that they consider several important destinations of the Middle East.
“We plan to include Tehran and Beirut this year, and if possible, we will expand the geography in other directions. Our goal is to increase the passenger flow to and outside Armenia. The demand for aviation services is increasing globally. Research shows that the current demand for aviation services passes the pre-pandemic figures. As an airline, we should do everything to meet this demand by responding to the international trends”, Aram Ananyan said.
The airline has recently enlarged its aviation park with a new aircraft. The third aircraft – Airbus A319 with 144 seats, has already arrived in Armenia. It allows to expand the geography of flights, add new directions, increase the frequency of flights and provide aviation services in better quality.
“You know that problems emerged with the possibility of transit through Turkey’s airspace. I would like to note that the problems were resolved also with the active support of the Foreign Ministry of Armenia”, Aram Ananyan said.
Starting June 17, the airline is resuming the regular direct flights from Yerevan to Lyon and Paris. The Chairman of the Board said that the possibility of operating charter flights in summer to popular vacation sites for Armenians is also being considered.