Հայաստանում բացվել է «Տեսլա» էլեկտրամոբիլների մասնագիտացված սրահ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկ մոնիտորից կառավարվող, խելացի, ժամանակակից․ ցանկալի մեքենաները արդեն ներկայացված են Երևանում։ Բացվել է «Տեսլա Էներջի» էլեկտրամոբիլների ավտոսրահը. այստեղ են աշխարհահռչակ «Տեսլա» էլեկտրամոբիլների բոլոր մոդելները:
«Տեսլա Էներջիի» բացառիկ գործընկերը Ակբա Լիզինգն է, որի միջոցով հնարավոր կլինի ձեռք բերել «Տեսլա» էլեկտրամոբիլները շահավետ պայմաններով։
Ակբա Լիզինգի շնորհիվ ֆիզիկական անձինք կարող են կատարել ընդամենը 10% կանխավճար և ձեռք բերել «Տեսլա» էլեկտրամոբիլ, իսկ մնացյալ մարումները կատարել մինչև 7 տարվա ընթացքում: Ֆիզիկական անձանց համար դրամի դեպքում տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 11,5%-ից:
Իրավաբանական անձանց լիզինգը տրամադրվում է ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով: Եվրոյի դեպքում տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 2%-ից:
«Հայաստանում նորարարական «կանաչ» տեխնոլոգիաների զարգացման նպատակով Ակբա Լիզինգը դեռ տարիներ առաջ ստեղծեց «Գրին Լիզինգ» ենթաբրենդը, որի ուղղություններից է էլեկտրամոբիլների ֆինանսավորումը:  Այսօր «Տեսլա էներջի» կազմակերպության հետ մեկնարկում է բացառիկ պայմաններով էլեկտրամոբիլների ֆինանսավորման ակցիա։ Վերջին տարիներին Ակբա Լիզինգը աննախադեպ աշխատանք է կատարել Հայաստանում էլեկտրամոբիլների տարածման ուղղությամբ և այս ընթացքում հարյուրավոր էլեկտրամոբիլներ են ֆինանսավորվել Ակբա Լիզինգի միջոցով»,- նշել է Ակբա Լիզինգի գլխավոր տնօրեն Աղասի Գասպարյանը:
Ակբա Լիզինգը շարունակում է նպաստել Հայաստանում էլեկտրամոբիլների օգտագործման մշակույթի ձևավորմանն ու զարգացմանը. ապագան կանաչ տեխնոլոգիաներինն է:

В Армении открылся специализированный салон электромобилей «Тесла»
Желанные, умные, современные управляемые одним монитором  автомобили уже представлены в Ереване. Открылся салон электромобилей «Tesla Energy». Здесь собраны все модели всемирно известных электромобилей «Тесла».
Эксклюзивным партнером «Tesla Energy» является компания ACBA Leasing, посредством которой можно будет купить электромобили «Тесла» на выгодных условиях.
Благодаря ACBA Leasing, физические лица могут внести лишь 10% первоначальный взнос и приобрести электромобиль, остальные выплаты произвести в течение 7 лет. В случае оплаты в драмах годовая процентная ставка для физических лиц начинается от 11,5%.
Лизинг юридических лиц предоставляется в драмах РА, долларах США и евро. В случае оплаты в евро годовая процентная ставка начинается с 2%.
В целях развития инновационных «зеленых» технологий в Армении, ACBA Leasing несколько лет назад учредила суббренд «Зеленый лизинг», одним из направлений которого является финансирование электромобилей. Сегодня с организацией «Tesla Energy» стартует акция по финансированию электромобилей на исключительных условиях. В последние годы ACBA Leasing проделала беспрецедентную работу по распространению электромобилей в Армении, за это время посредством ACBA Leasing профинансированы сотни электромобилей», - сказал генеральный директор ACBA Leasing Агаси Гаспарян.
ACBA Leasing продолжает способствовать формированию и развитию культуры использования электромобилей в Армении. Будущее за зелеными технологиями.