Հարգելով միջազգայնորեն ճանաչված սահմանները՝ կարելի է ճանապարհները բացել. Իրանի դեսպանը՝ տարածաշրջանի կոմունիկացիաների բացման մասին
Հարգելով միջազգայնորեն ճանաչված սահմանները՝ կարելի է ճանապարհները բացել.
Իրանի դեսպանը՝ տարածաշրջանի կոմունիկացիաների բացման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրին անդրադարձել է տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններին՝ շեշտելով այդ գործընթացում միջազգային օրենքները հարգելու անհրաժեշտությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում դեսպանն ընդգծել է, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համանախագահությամբ աշխատանքային  խումբը հանդիպումները լավ արդյունքներ է գրանցել:
«Շատ կարևորն է, որ բոլոր կողմերը հարգեն միջազգայնորեն ճանաչված օրենքները, բանակցությունները լինեն կառուցողական: Տարածաշրջանը պատրաստ է զարգանալ տարբեր ուղղություններով, և դա կարող է լինել այս մի քանի երկրների արդյունավետ բանակցությունների ներքո»,-նշեց դեսպանը՝ հավելելով, որ, հարգելով միջազգայնորեն ճանաչված սահմանները, կարելի է այս ճանապարհները բացել և կապը ստեղծել:

Iranian ambassador calls for respect to internationally recognized borders in unblocking of connections
Iranian ambassador calls for respect to internationally recognized borders in unblocking of
connections
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. Iranian Ambassador to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri commented on the negotiations between Armenia and Azerbaijan over opening of regional connections, emphasizing the need for respecting international laws in that process.
Talking to reporters, the Iranian ambassador said that the Armenia-Russia-Azerbaijan deputy prime-ministerial working group’s meetings recorded good results.
“It is very important for all sides to respect the internationally recognized laws and that the negotiations are constructive. The region is ready to develop in various directions, and this can happen with effective negotiations of these several countries,” he said, adding that by respecting internationally recognized borders these roads can be opened and connection can be created.