Վրաերթի ենթարկված հղի կնոջը արդեն մահացած էին բերել հիվանդանոց. «Նաիրի» բ/կ տնօրեն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Երևանի Լեո-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկի մոտ այսօր վրաերթի ենթարկված հղի կինը մահացել է, պտղին նույնպես չի հաջողվել փրկել: «Արմենպրես»-ի թղթակցին այս մասին հայտնեց «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն, ինտենսիվ թերապիայի և վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Անատոլի Գնունին:
«Իրեն բերել էին արդեն մահացած, իրեն բերել էին սրտի կանգով, շնչառության կանգով: Մենք ուղղակի անմիջապես սկսել ենք ռեանիմացիոն գործողությունները՝ սիրտ-թոքային վերակենդանացումը, որը տևել է մեկուկես ժամ: Դրա հետ մեկտեղ ստուգել ենք պտղի ողջ լինելը, քանի որ կինը հղի էր: Պտղի բաբախը բացակայում էր, դա նշանակում է՝ պտուղն էլ էր մահացած: Եւ մեկուկես ժամ անց դադարեցրել ենք գործողությունները ապարդյուն լինելու պատճառով», - պարզաբանեց բժիշկը:
Ավելի վաղ ոստիկանությունից հայտնել էին, որ ապրիլի 26-ին՝ ժամը 18․24-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Լեո-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկի մոտ ամենագնացը վրաերթի է ենթարկել մի կնոջ։ Նախնական տվյալներով՝ քաղաքացուհին վրաերթի է ենթարկվել Ճանապարհային ոստիկանության «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայով, որը գտնվել է ծառայության մեջ։ Վրաերթի ենթարկված կինը տեղափոխվել էր «Նաիրի» բժշկական կենտրոն։

Беременная женщина, которую сбила машина Патрульной полиции в центре Еревана, скончалась
Беременная женщина, сбитая сегодня машиной на перекрестке улиц Лео и Пароняна в Ереване, скончалась, спасти плод также не удалось. Об этом корреспонденту Арменпресс сообщил исполнительный директор медицинского центра «Наири», заведующий отделением интенсивной терапии и реанимации Анатолий Гнуни.
«Ее привезли мертвой, привезли с остановкой сердца, остановкой дыхания. Мы сразу приступили к реанимации, сердечно-легочной реанимации, которая длилась полтора часа. Также мы сразу проверили, жив ли плод, потому что женщина была беременна. Пульс плода отсутствовал, значит, плод тоже был мертв. И через полтора часа мы остановили наши действия, потому что они были напрасными», — пояснил врач.
Напомним, что в Центр оперативного управления полиции Армении 26 апреля, в 18:24, поступило сообщение о том, что  возле перекрестка улиц Лео и Пароняна внедорожник сбил женщину.
По предварительным данным, гражданка была сбита автомобилем «Toyota» Дорожной полиции, который в данный момент использовался в служебных целях. Пострадавшая была доставлена в медицинский центр «Наири».