Արցախի նախագահը պարգևատրել է մի խումբ մարզիկների և մարզիչների
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի նստավայրում հունվարի 29-ին տեղի է ունեցել 2021 թվականին հայրենական և միջազգային  հարթակներում մրցանակային տեղեր զբաղեցրած արցախցի մարզիկների պարգևատրման միջոցառում, որի ընթացքում նրանք արժանացել են դրամական խրախուսման:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, Արայիկ Հարությունյանը գրանցած հաջողությունների առթիվ շնորհավորել է Արցախի մարզիկներին` նշելով, որ նրանք մեծապես նպաստում են հանրապետությունում սպորտի զարգացմանն ու աշխարհում Արցախն արժանիորեն ներկայացնելու գործին:
Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացման, մարզական հերթափոխի պատրաստման գործում ունեցած ավանդի համար նախագահ Հարությունյանը ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների հանձնել է մեդալներ, ինչպես նաև Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի ու  Վաստակավոր մարզչի կոչումների վկայականներ:
Երկրի ղեկավարը բոլոր պարգևատրվածներին նորանոր հաջողություններ է մաղթել  ու ընդգծել, որ հանրապետության իշխանությունները շարունակելու են հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ոլորտը՝ անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելով այդ բնագավառի զարգացման համար:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Լուսինե Ղարախանյանը:

Президент Арцаха наградил группу спортсменов и тренеров
В резиденции президента Республики Арцах 29 января состоялась церемония награждения арцахских спортсменов, занявших призовые места на отечественных и международных площадках в 2021 году, в ходе которого они удостоились денежного поощрения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента Арцаха, Араик Арутюнян поздравил спортсменов Арцаха с достигнутыми успехами, отметив, что они способствуют развитию спорта в республике и достойному представлению Арцаха в мире
За вклад в развитие физической культуры и спорта, подготовку спортивной смены президент Арутюнян вручил ряду представителей сферы медали, а также свидетельства о присвоении званий заслуженного деятеля физической культуры и спорта и заслуженного тренера.
Глава государства пожелал всем награжденным новых успехов и подчеркнул, что власти республики продолжат держать в центре особого внимания сферу физической культуры и спорта, создавая необходимые условия для развития этой сферы.
На мероприятии присутствовали также председатель НС Артур Товмасян, госминистр Артак Бегларян, министр образования, науки, культуры и спорта Лусине Караханян.