Զասը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների սահմանագծման և սահմանազատման ուղղությամբ պրակտիկ աշխատանքի անհրաժեշտություն է տեսնում
Զասը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների սահմանագծման և
սահմանազատման ուղղությամբ պրակտիկ աշխատանքի անհրաժեշտություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի կարծիքով Կովկասի տարածաշրջանում իրավիճակը հարաբերականորեն կայուն է մնում շնորհիվ Ռուսաստանի միջնորդությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք  բերված պայմանավորվածությունների:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նման կարծիք է հայտնել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ քաղաքական հարցերով օգնական Միրոսլավ Էնչեյի հետ զրույցում:
Զասը հավելել է, որ իրավիճակի հետագա կարգավորման համար անհրաժեշտ է պրակտիկ աշխատանք պետական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման ուղղությամբ:

Зась видит необходимость практической работы по делимитации и демаркации границы между Арменией и Азербайджаном
Зась видит необходимость практической работы по делимитации и демаркации границы
между Арменией и Азербайджаном
По мнению генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Станислава Зася, ситуация на Южном Кавказе остается относительно стабильной благодаря договоренностям, достигнутым между Арменией и Азербайджаном при посредничестве России.
Как передает «Арменпресс», такое мнение выразил генсек ОДКБ в беседе с помощником генсека ООН по политическим вопросам Мирославом Енчейем.
Станислав Зась добавил, что для дальнейшего урегулирования ситуации необходима практическая работа по делимитации и демаркации государственной границы.