Շոյգուն անդրադարձել է ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների աշխատանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահները  կատարել են բարդ առաջադրանքները՝ տեղում կայունացնելով իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՏԱՍՍ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն ռազմական գերատեսչությունում կայացած խորհրդակցության ժամանակ։
«Մեզ հաջողվեց հանդարտեցնել իրավիճակն այնտեղ, այժմ քայլեր են ձեռնարկվում պլանային աշխատանքներ իրականացնելու ուղղությամբ: Արդեն կարող ենք ասել պլանային, որովհետև կյանքն աստիճանաբար վերադառնում է այս տարածաշրջան: Ավելի ու ավելի է տիրում խաղաղությունը և հանգստությունը»,-ասել է Շոյգուն:
Նա շնորհակալություն է հայտնել բոլոր հրամանատարներին, զինվորականներին, շարքայիններին Լեռնային Ղարաբաղում, Սիրիայում և այլ մասերում իրականացրած ծառայության համար:
«Այն ինչ եղավ Լեռնային Ղարաբաղում մեկ տարի առաջ, երբ իրավիճակը ծայրահեղ ծանր էր, գերագույն գլխավոր հրամանատարության ջանքերի, 24 ժամյա ռեժիմով աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր եղավ հաղթահարել»,-նշել է նա:

Сергей Шойгу обратился к деятельности российских миротворцев в Нагорном Карабахе
Российские миротворцы в Нагорном Карабахе выполнили сложные задачи и стабилизировали ситуацию на местах. Как передает «Арменпресс», со ссылкой на Агентство ТАСС, об этом министр обороны РФ Сергей Шойгу говорил в ходе совещания, проведенного в военном ведомстве.
«Нам удалось стабилизировать там ситуацию, сейчас предпринимаются шаги по проведению плановых работ. Уже можно говорить - плановых, так как в этот регион постепенно возвращается жизнь. Здесь все больше и больше мира и спокойствия», - сказал Сергей Шойгу.
Он поблагодарил всех командиров и рядовых за исполнение службы в Нагорном Карабахе, Сирии и в других регионах.
«То, что было в Нагорном Карабахе год назад, когда ситуация была чрезвычайно сложной, можно было преодолеть лишь благодаря усилиям Верховного главнокомандования, работающего 24 часа в сутки», - подчеркнул Сергей Шойгу.