Շոյգուն անդրադարձել է ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների աշխատանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահները  կատարել են բարդ առաջադրանքները՝ տեղում կայունացնելով իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՏԱՍՍ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն ռազմական գերատեսչությունում կայացած խորհրդակցության ժամանակ։
«Մեզ հաջողվեց հանդարտեցնել իրավիճակն այնտեղ, այժմ քայլեր են ձեռնարկվում պլանային աշխատանքներ իրականացնելու ուղղությամբ: Արդեն կարող ենք ասել պլանային, որովհետև կյանքն աստիճանաբար վերադառնում է այս տարածաշրջան: Ավելի ու ավելի է տիրում խաղաղությունը և հանգստությունը»,-ասել է Շոյգուն:
Նա շնորհակալություն է հայտնել բոլոր հրամանատարներին, զինվորականներին, շարքայիններին Լեռնային Ղարաբաղում, Սիրիայում և այլ մասերում իրականացրած ծառայության համար:
«Այն ինչ եղավ Լեռնային Ղարաբաղում մեկ տարի առաջ, երբ իրավիճակը ծայրահեղ ծանր էր, գերագույն գլխավոր հրամանատարության ջանքերի, 24 ժամյա ռեժիմով աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր եղավ հաղթահարել»,-նշել է նա:

“Life is gradually returning to this region” – Russian Defense Minister on peacekeeping operations in Artsakh
“Life is gradually returning to this region” – Russian Defense Minister on peacekeeping
operations in Artsakh
YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. Russian peacekeepers have completed difficult objectives in Artsakh and stabilized the situation on site, the Russian Minister of Defense Sergey Shoygu said at a briefing, TASS reports.
“We were able to de-escalate the situation there, and now steps are being taken in the direction of implementing planned works. We can already say ‘planned works’ because life is gradually returning to this region. There’s more and more peace and calm,” Shoygu said.
The Russian Defense Minister expressed gratitude to the commanders, officers and troops of the peacekeeping forces in Artsakh (Nagorno Karabakh), Syria and elsewhere for their service.
“What happened in Nagorno Karabakh a year ago, when the situation was critically difficult, was possible to be overcome thanks to the efforts and round the clock work of the commander-in-chief,” he added.