Միշելն ու Ալիևը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ դեկտեմբերի 14-ին Բրյուսելում քննարկել է Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Հանդիպմանը ընդգծվել է Եվրամիության աջակցությունն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործում: Հանդիպմանը քննարկվել են հարցեր, որոնք վերաբերում են հայ-ադրբեջանական սահմանի դեմարկացիային և դելիմիտացիային, տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում կոմունիկացիաների բացման, հումանիտար ոլորտի հարցերի վերաբերյալ»,- ասվում է Ադրբեջանի նախագահականի հայտարարության մեջ:
Բրյուսելում է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով ևս հանդիպում է Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ: Եվրոպական խորհրդի նախագահի հետ առանձնազրույցից հետո նախատեսվում է Փաշինյանի, Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։