«ՕՊԵԿ հիմնադրամը» համագործակցում է Ամերիաբանկի հետ երկրում առկա խնդիրները լուծելու և մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու համար. Թ. Ալնասար
«ՕՊԵԿ հիմնադրամը» համագործակցում է Ամերիաբանկի հետ երկրում առկա
խնդիրները լուծելու և մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու համար. Թ. Ալնասար
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիաբանկի երկարամյա գործընկեր «ՕՊԵԿ Միջազգային զարգացման հիմնադրամի»` մասնավոր հատվածի և առևտրի ֆինանսավորման գծով տնօրենի օգնական Թարեք Ալնասարն իր հարցազրույցում խոսում է Ամերիաբանկի հետ համագործակցության, մասնավոր հատվածի աջակցության ծրագրերի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ՓՄՁ զարգացման ռազմավարության մասին:
«Ամերիաբանկը միտումներ թելադրող բանկ է, շուկայի առաջատարը: Իհարկե, դա նաև մեծ պատասխանատվություն է: Անցյալ տարի Բանկը  թողարկել է կանաչ պարտատոմսեր, որն աննախադեպ և նշանակալի գործարք է թե' երկրի, և թե' ֆինանսական համակարգի համար»,- հարցազրույցում նշում է Թ. Ալնասարը:

Фонд ОПЕК сотрудничает с Америабанком для решения существующих в стране проблем и улучшения качества жизни людей
16:30, 2 Դեկտեմբեր, 2021
Давний партнер Америабанка, помощник директора по финансированию частного сектора Международного фонда развития ОПЕК Тарек Алнасар в своем интервью рассказывает о сотрудничестве с Америабанком, о программах содействия частному сектору, а также о стратегии развития малого и среднего бизнеса, реализуемой правительством Армении.
«Америабанк - банк, определяющий тренды, лидер рынка. Конечно, это также и большая ответственность. В прошлом году банк выпустил зеленые облигации, что является беспрецедентно важной сделкой как для страны, так и для финансовой системы», - говорит Тарек Алнасар в интервью.