Վրաստանում մահացության մակարդակը մնում Է բարձր. COVID-վիճակագրություն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում հայտնաբերվել Է COVID-19-ով վարակման 5050 նոր դեպք, մահացել Է 80 հիվանդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է Stopcov.ge. կառավարական կայքում: Ընդամենը համավարակի սկզբից ի վեր երկրում այսօրվա դրությամբ հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսով ախտահարման 845 հազար 643 դեպք, 12 հազար 54 մարդ դարձել Է COVID-19-ի զոհ:
Դրա հետ մեկտեղ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում ապաքինվել Է 4214 մարդ, իսկ համավարակի սկզբից վեր վարակը կարողացել Է հաղթահարել Է 788 հազար 201 հիվանդ: Թբիլիսիում վերջին օրվա ընթացքում գրանցվել Է ախտահարման 1802 նոր դեպք: Ներկայում Վրաստանում ակտիվ դեպքերի թիվը հասնում Է 45 հազար 362-ի, նրանցից 6554-ն ստացիոնար բուժման կարիք ունեն, 1674-ի վիճակը ծանր Է, նրանցից 361 հոգի միացված են արհեստական շնչառության սարքին:
1135 մարդ գտնվում Է քովիդ-հյուրանոցներում, 37 հազար 673 մարդ բուժընթաց Է անցնում տանը: Ներկայում կարանտինային տարածքներում գտնվում Է 40 քաղաքացի, ինքնամեկուսացման մեջ Է 40 հազար 494 հոգի: Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում արվել Է կորոնավիրուսի 53 հազար 854 թեստ. 37 հազար 153-ը՝ հակագենի, 16 հազար 701-ը՝ ՊՇՌ-թեստ: Դրականության ցուցանիշը (թեստավորում անցածների ընդհանուր թվից ախտահարվածների բաժինը), նոյեմբերի 29-ի տվյալներով, կազմում Է 9,38 տոկոս, երկու շաբաթվա ընթացքում՝ 8,96 տոկոս, յոթ օրվա ընթացքում՝ 8,95 տոկոս: Կորոնավիրուսի առաջին դեպքը Վրաստանում հայտնաբերվել Է 2020 թվականի փետրվարի 26-ին, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Ковид-статистика Грузии: смертность остается высокой
За последние сутки в Грузии зафиксировано 5 050 случаев инфицирования COVID-19, скончались 80 пациентов, как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба правительства.
Всего с начала пандемии в стране зафиксировано 845 643 случая заболевания коронавирусом, 12 054 стали жертвами COVID-19.
За последние сутки в Грузии от коронавируса вылечились 4 214 человек, с начала пандемии побороть инфекцию сумел 788 201 человек.
В Тбилиси за последние 24 часа выявлено 1 821 новый случай инфицирования.
На данный момент в Грузии 45 362 активных случая заболевания, из них 6 554 нуждаются в стационарном лечении. Состояние 1 674 пациентов тяжелое, из них 361 подключены к аппарату искусственной вентиляции легких. 1 135 пациентов помещены в ковид-гостиницы. 37 673 человека проходят курс лечения на дому.
В карантинных пространствах остаются 40 человек, в самоизоляции – 40 494.
В Грузии за последние сутки сделано 53 854 теста на коронавирус: 37 153 – на антиген, 16 701 – ПЦР-тест.
Доля инфицированных в общем числе протестированных, по данным на 29 ноября, составляет 9,38%, за две недели – 8,96%, за семь дней – 8,95%.