Սյունիքի մարզի Կարճևան գյուղի մանկապարտեզում բռնկված հրդեհը մարվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը նոյեմբերի 28-ին, ժամը 10:19-ին ահազանգ է ստացել, որ Կարճևան գյուղի մանկապարտեզում հրդեհ է բռնկվել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի և Ագարակի հրշեջ-փրկարարական հենակետի մեկական մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 11:46-ին, մարվել՝ 12:05-ին: Այրվել են մանկապարտեզի նկուղային հարկը (մոտ 60 քմ) և 1-ին հարկի հատակը (մոտ 20 քմ):

Пожар в детском саду села Карчеван Сюникской области потушен
28 ноября в 10:19 часов в Сюникское управление Национального  центра   кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том, что в детском саду села Карчеван вспыхнул пожар,  необходима  помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали по 1 боевому расчету пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС Республики Армения и Агаракской базы пожарно-спасательного отряда.
Согласно источнику, пожар локализовался в 11:46 часов  и потушен в 12:05.
Сгорел цокольный этаж детского сада (около 60 квадратных метров) и пол 1 этажа (около 20 квадратных метров).