Տաթև համայնքի ղեկավար է ընտրվել «Շանթ դաշինք» կուսակցությունից Սամվել Լալայանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Տաթև համայնքի «Ապրելու երկիր» խմբակցությունը և «Շանթ դաշինք» խմբակցության հետ համատեղ ստորագրել է համագործակցության հուշագիր՝ հաշվի առնելով Տաթև համայնքի ավագանու ընտրությունների արդյունքները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարություն է տարածել «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը:
Հուշագրում սահմանված են համայնքի զարգացման առաջնահերթությունները, աշխատանքային սկզբունքները։
Երկու խմբակցությունները համայնքի ղեկավար կընտրեն «Շանթ դաշինք» կուսակցության համամասնական ցուցակի առաջին համար Սամվել Լալայանին, համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցության համամասնական ցուցակի առաջին համար Մարատ Գերասիմյանին:
Հոկտեմբերի 17-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներով Տաթևի ավագանի են անցել երեք ուժեր՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Շանթ» դաշինքը եւ «Ապրելու երկիրը»: Վերահաշվարկի արդյունքում ՔՊ-ին չի բավարարում ընդամենը մեկ քվե, որ կարողանար 50+1 շեմը անցնել և իշխանություն ձևավորել:

Главой общины Татев избран Самвел Лалаян из блока «Шант»
Фракция партии «Страна для жизни» общины Татев с учетом результатов выборов в Совет общины Татев подписала Меморандум о сотрудничестве с фракцией блока «Шант». Об этом, как передает «Арменпресс», сообщила партия «Страна для жизни».
Меморандум определяет приоритеты развития общины, принципы работы.
Обе фракции на пост первого заместителя руководителя общины Самвела Лалаяна выберут кандидата номер один в пропорциональном списке блока «Шант» и партии «Страна для жизни» Марата Герасимяна.
По итогам прошедших 17 октября выборов в органы местного самоуправления в Совет старейшин Татева прошли три силы: партия «Гражданский договор», блок «Шант» и «Страна для жизни». В результате перерасчета ГД не хватило одного голоса, чтобы преодолеть порог 50 + 1 и сформировать местную власть.