Սպառողների համար գազի սակագինը հունվարի 1-ից չի փոխվի
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սպառողների համար գազի սակագինը 2022-ի հունվարի 1-ից չի բարձրանա:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը:
«Սպառողների համար սակագինը հունվարի 1-ից, կարող եմ ասել, որ միանշանակ չի փոխվի, որովհետև արդեն բոլոր ժամկետներն անցել են»,-ասաց Բաղրամյանը՝ նկատի ունենալով հանձնաժողով սակագնի փոփոխման հնարավոր հայտնի ներկայացման, ուսումնասիրման և որոշման կայացման ժամկետները
Սակայն ռուսական կողմի հետ սահմանին գնի հարցով բանակցությունները շարունակվում են:
Էլեկտրաէներգիայի մասով դեռ քննարկումներ են ընթանում: Երբ հանձնաժողովը վերջնական հաշվեկշիռներ ստանա, նոյեմբերի վերջին կամ դեկտեմբերի սկզբին կհայտնի: Էլեկտրաէներգիայի սակագինը կախված է նաև նրանից, թե սահմանին գազի սակագնի վերաբերյալ բանակցություններն ինչպես կավարտվեն:

Gas price for Armenia’s consumers won’t change from Jan 1, 2022
YEREVAN, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. Gas tariff for Armenia’s consumers will not increase from January 1, 2022, Chairman of the Public Services Regulatory Commission Garegin Baghramyan told reporters in the Parliament.
“I can state that the tariff for the consumers will definitely not change from January 1 because all the deadlines have already passed”, he said, adding that however, the talks with the Russian sides over the gas price on border continue.
As for the electricity, the PSRC Chairman said that discussions are still underway. He said that the electricity price also depends on how the talks over the gas price in border will end.