Ազգային ժողովը շարունակում է հերթական նիստի աշխատանքները. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում են հոկտեմբերի 26-ին մեկնարկած նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նիստի սկզբում նախ քվեարկության կդրվեն նախորդ օրը քննարկված նախագծերը:
Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ կքվեարկեն «Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է կրճատել Ամանորյա տոներին ոչ աշխատանքների օրերը: Քվեարկության կդրվի նաև «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու ընթացակարգի ժամկետները կրճատել:
Օրակարգում են նաև Դատարաններում գործերի՝ օրենքով սահմանված բաշխման կարգի խախտմամբ, ինչպես նաեւ Արդարադատության նախարարի կողմից դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթների հարուցմամբ արդար դատաքննությունը խոչընդոտող փաստերը ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի անդամների թիվը սահմանելու մասին, «Ֆինանսական համահարթեցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:

Национальное собрание продолжает работу очередного заседания
В Национальном собрании Армении продолжается работа очередного заседания начавшегося 26 октября. Как сообщает «Арменпресс», в начале заседания на голосование будут поставлены проекты, обсужденные накануне.
Депутаты проголосуют в первом чтении по законопроекту о внесении изменений в Закон Республики Армения «О праздниках и днях памяти Республики Армения», который предлагает сократить нерабочие дни новогодних праздников. На голосование будет поставлен и законопроект о внесении дополнений и изменений в Закон Республики Армения «О гражданстве РА», в котором предлагается сократить сроки получения гражданства Республики Армения.
В повестке дня также определение количественного состава комиссии по расследованию фактов воспрепятствования судебному разбирательству в судах с нарушением установленного законом порядка распределения дел, а также о внесении изменений в Закон Республики Армения «О финансовом выравнивании» и ряд других проектов законов.