Անդրեասյանն անդրադարձել է ՌԴ-ի հետ ՔԿԱԳ միասնական էլեկտրոնային հարթակի ստեղծման հնարավորությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը հոկտեմբերի 25-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարությունից, Կարեն Անդրեասյանը ողջունել է դեսպանին արդարադատության նախարարությունում, բարձր գնահատել երկու երկրների  ռազմավարական և գործընկերային հարաբերություններն ու դեսպան Կոպիրկինին ներկայացրել նախարարության  բարեփոխումների լայն օրակարգը։ Այն վերաբերել է Սահմանադրության բարեփոխումներին, հակակոռուպցիոն քաղաքականությանը, ոստիկանության բարեփոխումներին և այլ ոլորտների:
Ըստ աղբյուրի՝ կարևորելով նաև հանրային ծառայությունների բնագավառում բարեփոխումներ իրականացնելու նպատակադրումը՝ Կարեն Անդրեասյանը ՌԴ դեսպանի հետ զրույցում անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությունների միջև փոխգործակցության խորացման հնարավորությանը՝ հատկապես միասնական էլեկտրոնային հարթակի ստեղծման ուղղությամբ։
Նախարարը դեսպանին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել Ռուսաստանի Դաշնության արդարադատության նախարար Կոնստանտին Չույչենկոյին, միաժամանակ պատրաստակամություն է հայտնել անձամբ հանդիպելու ռուս գործընկերոջն ու քննարկելու փորձի փոխանակմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Министр юстиции Армении и посол РФ обсудили повестку сотрудничества
Министр юстиции Армении Карен Андреасян 25 октября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства юстиции Армении, Карен Андреасян приветствовал посла в министерстве юстиции, высоко оценил стратегические и партнерские отношения между двумя странами и представил послу Копыркину обширную повестку реформ министерства. Он коснулся конституционных изменений, антикоррупционной политики, реформы полиции и других сфер.
Подчеркнув цель реализации реформ в сфере госуслуг, Карен Андреасян в беседе с послом России коснулся возможности углубления сотрудничества между Арменией и РФ в сфере ЗАГСа, особенно по созданию совместной электронной площадки.
Министр попросил посла передать теплые приветствия министру юстиции Российской Федерации Константину Чуйченко, одновременно выразив готовность лично встретиться со своим российским коллегой и обсудить ряд вопросов, связанных с обменом опытом.