Ռյազանի մարզի գործարանում պայթյունի եւ հրդեհի հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել է 16-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռյազանի մարզում վառոդի արտադրության գործարանի արտադրամասում պայթյունի հետեւանքով, որին հետեւել Է հրդեհը,  զոհերի թիվը հասել Է 16-ի: Հոկտեմբերի 22-ին այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է արտակարգ ծառայությունների մի աղբյուր, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ընդամենն այժմ գտնվել Է 15 մարդու մարմին, մնացածներին որոնում են»,- ասել Է գործակալության զրուցակցը:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ հայտնաբերվել Է 12 մարդու մարմին: Տարածաշրջանի իշխանությունները հավաստել են 15 մարդու մահը:
Ավելի վաղ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում հայտնել Էին, որ պատահարի հետեւանքով զոհվել Է յոթ մարդ, մեկը  հոսպիտալացվել Է, իննի ճակատագիրն անհայտ Է:
Աղբյուրն ավելի վաղ պազաբանել Էր, որ, ըստ նախնական վարկածի, նրանք նույնպես զոհվել են: Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունում ՏԱՍՍ-ին հայտնել են, որ մարզի դատախազությունը կազմակերպել Է հսկիչ միջոցառումներ: Իրավապահ մարմինների գործունեության համակարգման համար պատահարի վայր Է ժամանել Ռյազանի մարզի դատախազի պաշտոնակատարը:

Число погибших при взрыве и пожаре на заводе в Рязанской области выросло до 16
Число погибших в результате взрыва с последующим пожаром в цехе по производству пороха в Рязанской области выросло до 16. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС в пятницу сообщил источник в экстренных службах.
"Всего сейчас найдены тела 15 человек, остальных ищут", - сказал собеседник агентства. Ранее сообщалось, что обнаружены тела 12 человек.
Власти региона подтвердили гибель 15 человек.
Ранее в МЧС сообщили, что в результате ЧП погибли семь человек, один госпитализирован, судьба девяти была неизвестна. Источник ранее пояснил, что, предварительно, они тоже погибли.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры ТАСС сообщили, что прокуратурой области организованы надзорные мероприятия. На место происшествия для координации деятельности правоохранительных органов выехал и. о. прокурора Рязанской области.