Վարդանյան եղբայրների 300 մլն դրամ աջակցության շնորհիվ Հայաստանում 150 անապահով ընտանիք կերջանկանա
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 44-օրյա պատերազմից անմիջապես հետո բարերարներ Միքայել և Կարեն Վարդանյանների նախաձեռնությամբ տրվեց բարեգործական կենսական նշանակություն ունեցող ծրագրի մեկնարկը:
Ամբողջ Հայաստանի տարածքից ընտրվեց 150 սոցիալապես անապահով ընտանիք, որոնք տարիներ շարունակ երեխա չէին  ունենում և միակ ճանապարհը արտամարմնային բեղմնավորումն էր: Ծրագրի մեկնարկից 10 ամիս անց բազմաթիվ ընտանիքներում կյանքը վերաիմաստավորվել է: 45 զույգ արդեն սպասում է ապագա բալիկի լույս աշխարհ գալուն: Մյուսները բուժման և հետազոտությունների տարբեր փուլերում են:

Благодаря поддержке братьев Варданян 150 малообеспеченных семей Армении станут счастливыми
Непосредственно после 44-дневной войны, по инициативе меценатов Микаела и Карена Варданянов, был запущен жизненно важный благотворительный проект. Как передает «Арменпресс», со всей территории Армении было отобрано 150 социально необеспеченных семей, у которых годами не получалось зачать детей и единственным способом было экстракорпоральное оплодотворение.
Через 10 месяцев после запуска программы жизнь во многих семьях была переосмыслена. 45 пар уже ожидают появления на свет будущего малыша. Остальные находятся на разных стадиях лечения и обследования.